Jezero Milada bylo slavnostně otevřeno 30.5.2015


Téměř po 14 letech, kdy se začalo jezero Milada poprvé napouštět, bylo minulý víkend otevřeno pro veřejnost a zrušeny zákazy vstupu kolem dokola.

Jezero Milada Ústí nad Labem – Chabařovice

Jako dnes pamatuji, když jsme zde byli před těmi 14 roky na kolech s přáteli u „roury“, ze které se jezero začalo napouštět a kolem dokola byla jen malá loužička :)

Nyní, po 14 letech (bez 14 dnů) už je jezero opravdu obrovské. V pátek jsem se vydal kolem dokola a má opravdu obvod téměř 10 kilometrů, což jsem předpokládal, neboť sahá od Chabařovic skoro až k dálnici u Trmic, části města Ústí nad Labem.

V sobotu, kdy bylo slavnostní otevření, jsme se prošli pouze kolem menší části jezera, dokola si to dáme s rodinou příště, kdy nebude tolik plno, i když se návštěvníci na té velké ploše docela rozprostřeli.

Aktualizace květen 2017: Jezero jsem konečně obešel pěšky a zde je můj nový článek.

Mapa

Jak vidíte na fotkách, atrakcí bylo dost, dětem se nejvíce líbil ten nafukovací „hrad“, kde mohli na jeho zeď skákat v oblečcích ze „suchého zipu“ a malé děti leckdy měly problém se vůbec dostat dolů, naopak větší „tlušťoši“ se na té zdi zase vůbec neudrželi.

Jezero Milada 14

A také atrakce vedle, kde děti přivázali :) a poté musely běhat kupředu a natáhnout se pro „houbičku na nádobí“, to bylo taky z pohledu diváků docela zábavné. Agentura Děti na hrad, která tyto atrakce zajišťovala, prostě ví, co se dětem líbí.

Jezero Milada 15

Vám ostatním, co nemáte rádi mnoho lidí na jednom místě, doporučím návštěvu v dalších týdnech tohoto roku, protože Milada určitě stojí za návštěvu, než zde vyrostou pláže a chatky a budou zde samí chataři a chalupáři, ale to bude ještě pár let trvat :)

Web: www.jezeromilada.cz

Jak se dostat na jezero Milada

Zde najdete více informací, kde jezero leží, kudy se k němu dostat atd. My jsme parkovali kousek od hřbitova v Chabařovicích a odtud to je asi kilometr cesty po pěkné asfaltové cyklostezce, takže inline brusle, koloběžku nebo kolo si rozhodně vzít doporučuji.

Kolem jezera už je cesta celkem kamenitá, ale na horském kole to je v pohodě.

Nedávno (červenec 2015) jsem opět vyrazil na cyklovýlet kolem Milady a již zde je na hlavní pláži stánek s občerstvením a také po okolí několik ToiToi wc, takže se zdá, že se pomalu toto jezero stává pro návštěvníky přijatelnějším.

Jezero Milada 7

Kdo zde využije tuto vodní plochu pro koupání nebo rybaření, bude se mít kde najíst i umýt ruce. Jen by bylo dobré, když jsou v jezeře ryby, tak že by se rovnou podávaly jako občerstvení :)

Kvalita vody a okolí mě moc nepřesvědčilo na koupání, radši dám přednost čisté chlorované vodě v „placeném“ Aquaparku Děčín nebo bazénu na Klíši v Ústí a jediné, co na Miladě „využiji“ pravidelně, bude cyklostezka. Od nás z Ústí „zadem“ přes Úžín a Chabařovice to je pěkné „kolečko“ cca 30km.

Odkazy, které se hodí

Jezero Milada Wikipedie

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář