Jičín město pohádek


Toto město víc než kdo jiný proslavily pohádkové postavičky Rumcajs, Manka a Cipísek a je to znát na každém kroku, když se procházíte jeho centrem. Je to prostě město pohádky.

Jičín město pohádek

Rumcajs manka cipísek v Jičíně

Jičín jsme navštívili koncem července, kdy právě probíhalo „pohádkové období“ a díky tomu jsme několikrát zahlédli i samotného Rumcajse a Manku, nejen na hlavní jičínské kolonádě :) ale i třeba na houpačkách.

Jičín 9

Dovolím si tvrdit, že podobné fotky málokde najdete.

Kdo bude v Jičíně s dětmi, nesmí zapomenout navštívit Rumcajsovu ševcovnu, což je pěkné malé muzeum, kde uvidíte vše, co týká těchto postaviček a venku na dvorku najdete i pár malých živých zvířátek a další zajímavosti.

Přijedeli-li autem, zaparkujte na hlavním náměstí vedle Valdické brány, která je hlavním symbolem Jičína, vysoká je 52 metrů, ochoz je ve výšce 32 metrů a do této výšky vystoupáte po 156 schodech. Brána je přístupná pro veřejnost, rozhodně ji navštivte a budete mít pěkné fotky na město z výšky.

Jičín 1

Kdo by hledal ubytování v okolí a rád kempuje, doporučím autokemp u Jinolických rybníků, byl jsem zde několikrát (naposledy ale snad před 10 lety) a vždy se nám líbilo. Nyní v „pokročilejším věku“ a s dětmi už dáváme přednost komfortnějšímu ubytování, ideálně v chaloupce bez hlučných sousedů.

Tipů na výlety po okolí je dost, vyrazit do Prachovských skal toť jasná volba, pohádkový hrad a zámek Staré Hrady se také bude líbit dětem i dospělým a zábavní areál Tomovy parky dnes už snad zná každý, kdo má děti. Zde se ale i dospělí zabaví, houpačky a trampolíny Vás unesou, nebojte se :)

Důležité odkazy: