Jídlo a pití do letadla. Jaké jsou povolené potraviny?


Jaké potraviny, jídlo a pití  si můžete vzít s sebou na palubu letadla, abyste neměli problém u letištní kontroly při odbavení? Je toho víc, než byste čekali.

Dříve jsme vše snědli před odbavením, protože jsme nebyli znalí, že je jídlo, které nevadí a v pohodě si jej můžete vzít na palubu letadla.

Povolené potraviny

Vlastní jídlo – zdravou svačinu, kterou jsem popisoval, si bez problémů na palubu letadla vezměte. Letos jsme měli „kaiserky“ se šunkou a plátkovým sýrem, mrkev, banány, nakrájená jablka, musli tyčinky a bez problémů nám toto prošlo u odbavení.

Zdravá svačina do letadla
Zdravá svačina do letadla

Pití – tip od baťůžkářů

Věc, která se zde často řeší. Samozřejmě si můžete vše  vypít, lahev vyhodit a pak si zde před odletem koupit třeba colu 0,5 za „pade“. Ale když je víc lidí, žízeň bude také větší.

TIP: Zájezdy vybírejte na INVIA.cz, DOVOLENA.cz a TRAVELPORTAL.cz

Takže doporučení, vezměte si s sebou plastovou lahev, my máme z Decathlonu o objemu 0,8L. Před odbavením ji vypijeme a po odbavení si ji na wc naplníme obyčejnou vodou a máme doplněno :) Pak třeba před nástupem do letadla ještě jednou, podle žízně :)

V letadle už vám nic k jídlu a mnohdy ani k pití nedají (max. 0,1l pohárek) a cesta z letiště do hotelu také „vysuší“, takže na toto určitě pamatujte a lahev nevyhazujte, bude se hodit, obsah stačí vylít, prázdná nevadí.

Jídlo, které do letadla vzít nesmíte

Nesmí být nic, co by mohlo téct či nějak připomínat tekutinu, takže rozteklé máslo nebo tavené (mazací) sýry, hlavně když si děláte svačinu.

Odkazy

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář