Jindřichův Hradec – co zde vidět a navštívit


Kdo by neznal Jindřichův Hradec a jeho zámek – jihočeské město s bohatou historií, překrásnou krajinou a mnoha krásami. Pojďme společně odhalit tajemství půvabného zákoutí tohoto města.

Jindřichův Hradec má bohatou historii. Počátek města spadá do 10. století. Jedná se o region, kam každým rokem zavítá několik desítek tisíc zahraničních i českých milovníků historie, turistiky a překrásné krajiny.

Co byste neměli zapomenout v Jindřichově Hradci navštívit?

Zámek Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec za svůj ohlas vděčí zámku, jesličkám a hrdým kostelům. Na své si přijdou i milovníci železnice, jelikož se tu nachází úzkorozchodná dráha. Do Jindřichova Hradce můžete zavítat autem, autobusem, vlakem nebo na kole. Rozhodně zajděte na tzv. náměstí Míru, kterému dominuje krásná budova staré radnice, sloup a Langrův dům v renesančním stylu.

Jindřichův Hradec - náměstí

Nedaleko staré radnice váš zrak nemine kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Jindřichův Hradec zámek

Jindřichohradecký zámek a hrad byl postaven na místě bývalého slovanského hradiště. Romantický zámek je vybaven jedinečnou sbírkou a dochovanou černou zámeckou kuchyní. Při návštěvě tohoto skvostu, nesmíte zapomenout vystoupat na Černou věž, která zámku dominuje. Odměnou výšlapu na zámeckou věž bude výjimečný výhled na krásné historické město a jeho okolí.

Krýzovy jesličky

Nedaleko státního zámku se nachází budova Jindřichohradeckého muzea. V něm jsou umístěny známé Krýzovy jesličky, které jsou největším lidovým betlémem v České republice. Tento pozoruhodný betlém obsahuje přes 1 300 figurek, které jsou vyrobeny z kašírovacích hmot a dřeva.

Jindřichohradecké místní dráhy

Na své si přijdou i milovníci železnice.

Jindřichohradecké místní dráhy

Společnost JHMD nabízí provoz na úzkorozchodné trati mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí.

Jindřichohradecké místní dráhy 2

Provoz na této trati je jeden z hlavních turistických atrakcí v Jižních Čechách.

Levné ubytování

Doporučujeme:

Kraví hora Horní Stropnice (Novohradské hory)

Napsat komentář