Jižanský dvorek – mini Zoo v Brně


Máte rádi přírodu a zvířata? V Brně se kromě známější zoologické zahrady nachází také místo zvané Jižanský dvorek. Můžete tam potkat jak hospodářská zvířata, tak i méně obvyklé klokany. Výhodou této menší zoologické zahrady je, že je přístupná po celý rok a po celý den a to bez vstupného.

Můžete ji tedy navštívit kdykoliv a klidně i několikrát během jednoho dne.

Kde je Jižanský dvorek?

Nachází se v Brně a to konkrétně v Horních Heršpicích. K dopravení můžete využít jak auto tak městskou hromadnou dopravu. Nejvýhodnější bude zvolit spoj, který zastavuje na zastávce Komárov. Jižanský dvorek je jen pár minut od této zastávky, za řekou Svratkou. Podél řeky také vede cyklostezka, takže není problém využít k návštěvě zoo kolo, brusle či pěší formu.

Obyvatelé Jižanského dvorku

A teď přímo k zvířatům. Na začátku cesty můžete z jedné strany vidět koně, oslíky a poníky, zatímco na druhé straně se prohání daňci. Od zvířat Vás dělí plůtek podél kterého jsou lavičky a informační tabule. Poté, když si první část projdete, čeká na Vás další úsek v podobě ovcí, krav, prasat, koz a klokanů. Posledním úsekem  je jezírko, které obývají kapři spolu s kačenami. Okolo nich také můžete vidět husy a slepice. Všechna zvířátka si na společnost lidí znatelně zvykla a nebojí se tedy přijít až úplně k Vám, k oplocení a tak si můžete vychutnat dosti blízký kontakt.

Něco navíc

Tuhle útulnou zoologickou zahradu doplňuje zelený plácek, který je určen nejenom Vašim dětem, ale také domácím mazlíčkům. Děti ocení především pestré dětské hřiště s průchozím tunelem, houpačkou, skluzavkou a dalšími prolézačkami. Rodiče a jiní návštěvníci zase mohou ocenit lavičky, které jsou orientovány na zvířata a přírodu. Dalším plusovým bodem je fakt, že není Jižanský dvorek natolik známý, a tak ho máte jen sami pro sebe.

Fotogalerie

Čtěte dále:

2 komentáře u „Jižanský dvorek – mini Zoo v Brně“

  1. Dobrý den , jaká je prosím otevírací doba Vaší minizoo . Nemůžu nikde dohledat . Budete i o svátcích ? Děkuji za odpověď . Kalodová

Napsat komentář