Jižní Toskánsko v Itálii si zamilujete


Itálie je zemí, která se v České Republice řadí mezi ty nejčastěji navštěvované a není se čemu divit. Návštěvníkům nabízí jak kvalitní ubytování za rozumné ceny, tak neobyčejné cestovatelské zážitky. Výjimkou není ani jižní Toskánsko.

ižní Toskánsko Itálie 7

Ubytování v rustikálním stylu

Hotelů je v jižním Toskánsku mnoho. My si k noclehu zvolili hotel Agriturismo Razza del Casalone, který se nachází ve městě Grosseto a nabízí příjemné rustikální prostředí. K dispozici je i venkovní hotelový bazén, restaurace a hotelová zahrada, která je jako stvořená pro dovádění s dětmi.

Jižní Toskánsko Itálie 1

Kam na výlet

Jižní Toskánsko potěší všechna vaše já. Pokud milujete zajímavé přírodní úkazy, rozhodně navštivte park Le Biancane. Díky páře, která tu uniká puklinami v zemi a má teplotu až 100°C, tady mohla vzniknout ekologická elektrárna, která funguje již od roku 1916 a pokryje až 25% z celkové spotřeby Toskánska. Díky sirovodíku, který je v páře obsažen, mají kameny specifickou žlutou barvu.

TIP: Navštivte i severní Toskánsko.

Jižní Toskánsko Itálie 2

Přírodní park Le Biancane je opravdu zajímavým místem, ale pokud zrovna neholdujete vůni pekelných kožichů a dáváte přednost romantičtějšímu prostředí, nenechte si ujít návštěvu národního parku Mare Mamma, kde budete moc obdivovat krásy zdejších lesů a dokonce se vykoupete na pláži, která je přístupná pouze návštěvníkům přírodního parku a díky níž budete mít pocit, že jste se ocitli ve filmovém zpracování modré laguny.

Jižní Toskánsko Itálie 3

Pokud nemáte přírody ještě dost, ale rádi byste kromě flóry, viděli i něco s fauny, navštivte zvířecí park Monte Amiata, kde můžete zvířata pozorovat ve výbězích, které se snaží co nejvíce imitovat jejich přirozené prostředí. Největšími hvězdami tohoto parku jsou bez debat apeninští vlci. Bohužel při naší návštěvě neměli chuť se před turisty předvádět. Za to amiatští osli měli o dost lepší náladu.

Jižní Toskánsko Itálie 4

Toskánsko nabízí i mnoho z archeologických nalezišť. Zejména zajímavá jsou skalní obydlí, která tvoří město Vitozza.

Jižní Toskánsko Itálie 5

Také archeologický park Cita del Tuffo. Jedná se o nekropoli nedaleko města Sovana a k vidění jsou tu hrobky z 8. a 9. století před naším letopočtem.

Jižní Toskánsko Itálie 6

Archeologických nalezišť je po celé oblasti Toskánska mnoho, ale pokud vás nebaví dívat se na rujny starobylých měst, ale rádi byste viděli ještě něco málo z historie, této oblasti, město Pitigliano je pro vás jako stvořené. Etruské Pitigliano, jedno ze „skalních měst“, jako by vyrůstalo přímo ze skalního terénu. Ve výšce 313 metrů nad mořem připomíná v pohledu z protějších kopců bochník chleba prohlodaný od myší – díky spoustě otvorů, oken a stěn domů z tmavého lávového kamene a jeho nádhera vyrazí dech i nenapravitelným romantikům.

Důležité odkazy

Dovolená Toskánsko

Ubytování v Toskánsku

Předpověď počasí

Související:

Janov v Itálii – památky, informace, ubytování, průvodce

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář