K Baltu do Polska můžete jet kdykoliv


Polské pobřeží je známé především díky dlouhým, písečným plážím, borovicovým lesům a jantaru. Chlubí se jimi právem: jak pláže s tím nejjemnějším pískem, tak voňavé, borovicové lesy, se táhnou téměř podél celého pobřeží a končí na jedné straně v Německu a na druhé na poloostrově hraničícím s Ruskem.

Tam se také nachází největší ložiska jantaru a pokud budete mít štěstí, můžete narazit i na vzácně se vyskytující tuleně.

Nejznámější letoviska

Mezi nejznámější místa patří bezpochyby Helský poloostrov nebo Trójmiasto, aglomerace přímořských měst Gdaňsk, Gdyně a Sopoty. Historické centrum Gdaňska je vystavěno z červené cihly charakteristické i pro hrad Malbork, bývalé sídlo Křižáckého řádu, nacházející se jen několik kilometrů od moře, a omývá je řeka Motława, která se vlévá do západního ramene řeky Wisly. Obě řeky potom společně tvoří široký a hluboký kanál, na kterém je vystavěn Gdaňský přístav i loděnice. Kanál potom ústí do moře v místě, kde se nachází poloostrov Westerplatte, místo zahájení druhé světové války. Sopoty jsou lázeňským městem a sídlem mnoha kulturních událostí a festivalů.

Sopotské molo je nejdelším dřevěným molem v Evropě a nabízí posezení v kavárně a výhled na celou Gdaňskou zátoku.

polsko molo u moře

Mezi oblíbené atrakce patří také několik funkčních majáků, na které přes den můžete za relativně nízký poplatek vystoupat a pokochat se pohledem na moře i pevninu.

Polské pobřeží nabízí širokou škálu místních specialit: na každém rohu voní smažené i grilované ryby a rozhodně si nemůžete nechat ujít ani gofry nebo zmrzlinu točenou do úzkého a vysokého komínku, tzv. świderki.

Ubytování v Polsku

Přímořská městečka nabízí širokou škálu ubytování, z nichž pravděpodobně nejoblíbenějším je ubytování v dřevěných chatkách v borovicových lesích u pláže.

rezervujte ubytování
Vládne tam nezaměnitelná atmosféra pouličních stánků se suvenýry, mezi nimiž převažují ty s jantarem, a z příjemných restaurací a rybáren se line vůně, která zve k návštěvě těchto podniků.

Už máte sbaleno? Dovolená Balt 2024 čeká…

Tip na závěr. Do Polska můžete vyrazit i s cestovkou.

4 komentáře u „K Baltu do Polska můžete jet kdykoliv“

 1. Protože se mi v Polsku libí, přináším pár tipů na dovolenou… každoročně i dvakrát do roka trávím dovolenou v městečku Wladyslawowo, coby východisko k výletům.. bydlení si sjednávám už půl roku dopředu ve Wille Lauře…ale k mým výletům…na východ můžete navštívit:
  poloostrov Hell (33km)-muzea, kavárničky, výlety lodí, fokárium atd.
  Jastarnia, Jurata (asi v polovině poloostrova)- mola, kiteboarding
  Jižně:Rewa (35 km)-výběžek do zálivu
  Gdynia-výlety lodí, Akwarium Gdynskie
  Sopoty-molo, křivý domek
  Západně:
  Chlopowo-úžasné výhledy na moře
  Rozewie (6km)-maják
  Jastrzebia Gora-pro romantiky super výhled na západ slunce od Willy Viktor
  Sea park Sarbsk (60km)-fokárium, zábavní park, doporučuji navštívit
  Leba park (70km)-dinopark, zábavní park..za mě super
  Slowinski národní park (75 km)-písečné duny, muzeum… úžasné, auto nechat na parkingu a pak 5 km pěšky nebo el.vozítkem k dunám
  Jinak ve Wladyslawowu vychválím rybí lososovou polévku (nejlepší)v baru Skipper a vyhněte se restauraci Kotwica (hnus)
  Navštivte Ocean park, přístav, výlety lodí
  Byl jsem tam teď poslední týden v červnu, počasí moc nevyšlo, ale i tak super… moře bylo pro mě teplé a byly velké vlny… doufám, že jsem přispěl troškou do mlýna a kdo tam jedete, přeji krásnou dovolenou

 2. Na Balt jezdím už 50 let. Za týden jedu znovu. Nedokážu vynechat,

 3. Balt a Poláci naprosto super,samostatná kapitola jídlo-luxus a levnější,jak v česku a větší výběr všeho.

Napsat komentář