K Baltu do Polska můžete jet kdykoliv


Polské pobřeží je známé především díky dlouhým, písečným plážím, borovicovým lesům a jantaru. Chlubí se jimi právem: jak pláže s tím nejjemnějším pískem, tak voňavé, borovicové lesy, se táhnou téměř podél celého pobřeží a končí na jedné straně v Německu a na druhé na poloostrově hraničícím s Ruskem.

Tam se také nachází největší ložiska jantaru a pokud budete mít štěstí, můžete narazit i na vzácně se vyskytující tuleně.

Nejznámější letoviska

Mezi nejznámější místa patří bezpochyby Helský poloostrov nebo Trójmiasto, aglomerace přímořských měst Gdaňsk, Gdyně a Sopoty. Historické centrum Gdaňska je vystavěno z červené cihly charakteristické i pro hrad Malbork, bývalé sídlo Křižáckého řádu, nacházející se jen několik kilometrů od moře, a omývá je řeka Motława, která se vlévá do západního ramene řeky Wisly. Obě řeky potom společně tvoří široký a hluboký kanál, na kterém je vystavěn Gdaňský přístav i loděnice. Kanál potom ústí do moře v místě, kde se nachází poloostrov Westerplatte, místo zahájení druhé světové války. Sopoty jsou lázeňským městem a sídlem mnoha kulturních událostí a festivalů.

Sopotské molo je nejdelším dřevěným molem v Evropě a nabízí posezení v kavárně a výhled na celou Gdaňskou zátoku.

polsko molo u moře

Mezi oblíbené atrakce patří také několik funkčních majáků, na které přes den můžete za relativně nízký poplatek vystoupat a pokochat se pohledem na moře i pevninu.

Polské pobřeží nabízí širokou škálu místních specialit: na každém rohu voní smažené i grilované ryby a rozhodně si nemůžete nechat ujít ani gofry nebo zmrzlinu točenou do úzkého a vysokého komínku, tzv. świderki.

Ubytování v Polsku

Přímořská městečka nabízí širokou škálu ubytování, z nichž pravděpodobně nejoblíbenějším je ubytování v dřevěných chatkách v borovicových lesích u pláže.

rezervujte ubytování
Vládne tam nezaměnitelná atmosféra pouličních stánků se suvenýry, mezi nimiž převažují ty s jantarem, a z příjemných restaurací a rybáren se line vůně, která zve k návštěvě těchto podniků.

Už máte sbaleno? Dovolená Balt 2024 čeká…

Tip na závěr. Do Polska můžete vyrazit i s cestovkou.