K moři do Bulharska? Jedině autem!


Možná má většina z nás spojené Bulharsko s levnými potravinami a dovolenými v dobách dávno minulých. Pokud bychom zůstaly jen u těchto historických vzpomínek, jistě bych přišli o zajímavou proměnu, kterou mezitím Bulharsko prošlo.

Do Bulharska k moři

Stalo se nejen jednou ze zemí Evropské unie, a tudíž k jeho návštěvě stačí občanský průkaz, především ale dokázalo, že umí cizince přijmout s otevřenou náručí a nabídnout jim krásnou přírodu, bohatou kuchyni a čisté moře.

Víte, že tento rok cestují Češi nejčastěji právě do Bulharska?

Pokud se rozhodnete jet k Černému moři s vlastním autem, z České republiky vede nejlepší cesta po dálnicích přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko až do hlavního města Bulharska – Sofie. Poté po nově opravené dálnici až do Burgasu, Varny či menších letovisk. Jednou z čím dál oblíbenějších variant je také zapůjčení auta přímo v Bulharsku. Půjčovny jsou nejčastěji ve velkých městech s letištěm, tedy již zmiňovaná přímořská letoviska a Sofie. Cena za půjčení auta na jeden den se pohybuje kolem 20 €, se zvyšujícím počtem dnů ale cena může klesnout až ke 14 € na den. Je běžné, aby tato cena obsahovala pojištění auta i zaplacení dálničního poplatku.

I v Bulharsku najdete opuštěné pláže

Po vyřešení problému s dopravním prostředkem zbývá už jen otázka kam vyrazit. Pokud toužíte slyšet u Černého moře češtinu a topit se v záplavě lehátek, doporučujeme oblíbené Zlaté písky nebo centrální pláž v Burgasu. Na přímořských plážích je ale možné nalézt také množství menších měst, které jsou sice také lákadlem turistů (přímořské město bez turistů je v letních měsících téměř nemožné najít), přesto ale stojí za návštěvu.

bulharsko1

Ať už se jedná o krásný historický Neseber nebo malý poloostrov Sozopol. Překvapením může být Černomorec, městečko s téměř rodinnou atmosférou. Bohužel i sem začínají turisté jezdit ve velkém, skromnost malých domečků a mírně divoké pláže však ještě zůstává.

TIP: Recenze nejlepších hotelů v Bulharsku – Top 10.

K nalezení malých opuštěných pláží pro dobrodružnější cestovatele je nejlépe mít vlastní auto a trochu odvahy. Když totiž vyjedete z turistických lokací plných hotelů a upravených pláží, je možné najít nezapomenutelná místa pro rozložení stanů a bivakování v přírodě. Přiložené fotografie mohou posloužit jako důkaz. Šťastnou cestu ke krásnému Černému moři a приятна почивка!

bulharsko2

rezervujte ubytování

bulharsko3

Levná dovolená nemusí být pouze v Bulharsku, podívejte se do naší kategorie Dovolená u moře, přestože plánujete letos navštívit opět třeba Chorvatsko, tak cena za hotel může být lepší než apartmány u moře, kam dojedete autem.  A zajímá-li Vás počasí, pak doporučuji na serveru Yr.no – Bulharsko.

Zájezdy do Bulharska, recenze, hotely a ubytování

zájezdy

Zobrazit recenze nejlepších hotelů v Bulharsku.

Vyhledat zájezdy do Bulharska od všech cestovek na Invia.cz.

Vybrat ubytování na Booking.com.

Sdílejte článek s přáteli

1 komentář u „K moři do Bulharska? Jedině autem!“

  1. Při své cestě do Bulharska jsem se řídil Vaším článkem a mohu jen poděkovat! :)

Napsat komentář