Kam na kolo, in-line či koloběžku s dětmi v Ústí nad Labem

Jarní počasí láká ke sportování a protože děti je dobré občas unavit, aby neměly čas na zlobení :), v článku si představíme místa v Ústí, kam s ratolestmi vyrazit.


Moje video z roku 2023, kde jsem shrnul vše

Střekovské nábřeží

Každý Ústečan zná Střekovské nábřeží, jednu z nejkrásnějších částí města, což je poznat přesně tehdy, když je venku krásně, je tam plno jako na Václaváku. Ale cyklostezka i několikasetmetrový úsek od železničního mostu k restauraci Labská bašta je celkem široký, takže se tam Vaše dítka mohou vyřádit.

Svádov – cyklostezka

Pokud již budete na střekovské straně, pak asi 4km autem se dá dojet směrem na Děčín do Svádova, kde zaparkujete u fotbalového hřiště vlevo od silnice a rovný úsek cyklostezky v délce 3km „než přijde kopec“ je také možno využít jak pro děti, tak i pro dospělé, ideálně na in-line brusle.

Odkaz na mapu kde zaparkovat najdete zde.

Ovál na Střekově

Vrátíme-li se zpět do Ústí na Střekov, pak poté co vyjedete po novém mostě, zatočte doprava a ještě jednou doprava a asi po 100metrech na křižovatce vlevo a po dalších 100m zaparkujte v ulici Truhlářova, mapa zde. Vpravo nad vámi je „ovál“, i pro obyvetele Ústí málo známé místo, kde se Vaše děti mohou učit jízdě na kole ale i na bruslích, i když povrch není moc hladký pro bruslení. Je zde také houpačka, kolotoč a prolézačky, takže až děti sportování přestane bavit, toto jistě rády využijí.

TIP: S dětmi můžete vyrazit i do Litoměřic.

ovál střekov ústí

Městský park

Dalším zajímavým místem na sportování dětí je městský „milionový“ park, naproti poliklinice, na dětskou cyklistiku atd. je zde místa a prostoru dost a také nechybí klouzačky, houpačky, kolotoč, pískoviště a několik prolézaček včetně nedalekého vodního „díla“ :)

nový městský park v ústí nad labem

Severní terase

Posledním dnešním tipem je nové sportoviště na Severní terase, malý okruh je pro děti které se s kolem, koloběžkou či bruslemi seznamují, velký okruh je pro zkušené závodníky a závodnice. Najdete zde i několik hřišť pro basketbal, volejbal, ale třeba i pétanque.

Nedaleko odtud je i lanový park Tarzánek.

Pokud všechny tyto tipy již znáte, pak nikdy nezklame zoologická zahrada Ústí nad Labem, tam se snad každý rodič s dětmi rád každoročně alespoň jednou vrací. A pokud by pršelo, v Pampalanii na Terase rozhodně nezmoknete a děti se zde také dobře vyřádí.

Napsat komentář