Kam na výlet na prvního máje – 1.května

Kam vyrazit na výlet na prvního máje ? Vydejte se 1.5. třeba do zoo, na rozhlednu, na hrady a zámky, do aquaparku, herny, nebo i do zahraničí.


Kam na 1. máje na výlet

První máj

Zítra je 1. máj a konečně už snad skončila zima a začne to pravé jaro, kdy se nejen příroda bude probouzet, ale třeba i zvířátka v zoologických zahradách se budou mít k světu :)

Do Zoo

Tam zamíří asi mnoho rodin s dětmi, proto se podívejte na seznam a recenze zoo v České republice, kde všude jsme v ČR byli a doporučujeme nebo naopak radíme – sem nechodit.

Na rozhlednu

Prohlédněte si rozkvetlé louky a husté lesy, kterých je zatím v Čechách dostatek. Nejkrásnější pohled na přírodu se naskytne z nových i starších českých rozhleden.

Na hrady a zámky

Na hrad, zámek nebo zříceninu se můžete vydat již od dubna, na některé dokonce celoročně. Přečtěte si recenze hradů a zámků, které jsme už navštívili a samozřejmě k nich nechybí důležité informace, fotky a také mapy, kde který najdete.

Na jednodenní výlet do zahraničí

Nedávno jsem napsal článek s tipy na jednodenní výlet za hranice České republiky. Rozhodně si jej přečtěte, každý si zde najde ten svůj oblíbený cíl výletu.

Do aquaparku

Na koupaliště to ještě asi nebude, ty se otevírají zpravidla až v červnu, ale navštívit aquapark může být pro někoho také dobrá volba, přestože já s dětmi dávám přednost výletům do přírody, kor v tento významný „líbací“ den, kdy bude hlavní úkol najít rozkvetlou třešni :) Informace o akvaparcích a koupalištích najdete zde.

Do herny

Tuto možnost dávám jako poslední, pokud by se náhodou nevydařilo počasí a návštěva dětské herny by byla poslední volbou, kam se schovat před zimou nebo deštěm. Na téma, kam vyrazit když prší, jsem napsal tento článek, kdo ještě nečetl, doporučuji.

Související:

Napsat komentář