Kam na výlet na Silvestra a Nový rok


Kam na výlet o Silvestru a nejlepší tipy na novoroční výlety jsem vybral právě do tohoto článku. Pohyb bude potřeba po tom vánočním mlsání. A klidně můžete vyrazit už na Štědrý den.

Kam na Silvestra a v Novém roce

Nový rok

V ústeckém kraji

Místo, kde žiji, takže tipů mám pro vás nejvíc.

Ústí nad Labem se asi hodně lidí sejde na vyhlídce Větruše. To je ale spíše místo pro oslavu Nového roku a vyjedete sem autem nebo lanovkou. Lepší varianta, abyste se také trochu prošli, bude Mariánská skála, odkud je výhled na celé město. Sem můžete jít bez problémů i s dítětem.

Kdo se chce projít víc, může vyrazit na Erbenovu vyhlídku. Pěkná procházka bude i kolem jezera Milada, zaparkovat zde lze na několika místech a kolem dokola to je skoro 10km, takže na 2 hodiny určitě pěkná procházka. Ale pozor, občas tu dost fouká.

Teplicích je také několik výletních míst, nedávno jsme byli na zřícenině hradu Doubravka, tam bylo pěkně. Další, spíše výlet autem, bude na Komáří vížku. Zde se můžete projít libovolným směrem po Krušných horách.

Děčíně je parádní vyhlídkové místo Pastýřská stěna, kam dojdete po cca kilometru z centra města. Pokud bude otevřena zdejší zoo, pak i tu lze navštívit, ideálně s dětmi. Další možnost je vyrazit autem na nedaleký Děčínský Sněžník. Zaparkujete u restaurace a pěkně se projdete také na kopec. Výhledy na Českosaské Švýcarsko jsou nádherné.

V Hřensku, pokud popojedete cca 20km z Děčína, lze zaparkovat a vyrazit na Pravčickou bránu. Nevím ale, zda je tu otevřeno i v zimě, hezčí to zde bude určitě v létě, kdy jsme tu také osobně byli. Kousek odtud na Mezní louce je volně přístupný lesní areál Rysí stezka, kde se děti dobře zabaví.

Mostě každý zná dominantu města, kterou je zdejší hrad Hněvín. I sem se můžete projít.

Litoměřicích je již klasický novoroční výlet na kopec Radobýl. Z centra města to je cca 3 km. Samozřejmě sem můžete jít i mezi Vánocemi a Novým rokem :) Také můžete dojet do Velkých Žernosek (případně Libochovan) a odtud pěšky na Kalvárii.

Lovosicích patří mezi pravidelné novoroční výlety výstup na Lovoš a kdo se chce více projít, tak hora Milešovka je také dobrý tip. Pokud i kousek popojedete pak Hrad Hazmburk rozhodně také doporučuji. Odtud je opravdu nádherný výhled na velký kus Českého středohoří.

Roudnici nad Labem nerozlučně patří hora Říp, takže pokud bydlíte zde, máte jasno :)

V karlovarském kraji

Karlových Varech doporučuji výlet lanovkou na rozhlednu Dianu, v případě, že by lanovka nejela, lze absolvovat i pěšky, není to daleko.

Na Božím Daru je několikakilometrový okruh Ježíškova cesta, kdy jindy než v zimě se zde projít. Sice jsme tu byli v létě, ale i v zimě tady musí být krásně.

Kam ve východních Čechách

Český ráj a Prachovské skály nadchnou celoročně, nejen na Vánoce a Silvestra.

Nedaleko Mnichova Hradiště rozhodně navštivte skalní útvar Drábské světničky, zaparkovat lze také poblíž případně dojet vlakem a dojít sem po silnici.

V Pardubicích u obce Ráby je hrad Kunětická hora, také pěkné místo na novoroční turistiku.

Téměř u polských hranic je chráněná krajinná oblast Broumovsko, kde je pěkné místo Broumovské stěny, ty také můžete navštívit.

Česká Kanada

Ze zříceniny hradu Landštejn je opravdu super výhled na okolí, takže neváhejte a vydejte se i sem, nemáte-li to daleko.

V Jeseníkách

Kdo navštíví tyto hory, pak nesmí vynechat Rejvíz a mechové jezírko a pěkná je také rozhledna Zlatý chlum.

V Krkonoších

Mumlavské vodopády u Harrachova a samozřejmě hora Sněžka, to jsou mé krkonošské tipy.

V jižních Čechách a na Šumavě

Stezka korunami stromů na Lipně je celoročně navštěvovaná, nahoru vyjedete lanovkou nebo i pěšky.

U Kvildy je mnoho turistických cílů, doporučuji Jezerní slať s vyhlídkovou věží a také Chalupskou slať.

U Železné rudy můžete navštívit Čertovo jezero. Také vás sem vyveze lanovka, nebo se vydejte sami pěšky.

Kam v Praze

Prahu se chystám více prozkoumat a najít zajímavá místa, kde se mě tady ale vždy líbí, je Petřín a zdejší rozhledna. Takže  pokud sem zavítáte, chybu neuděláte. I pro děti zde je dost zábavy jako prolézačky atd.

Kam na jižní Moravě

Při nedávné dovolené v Mikulově jsme toto město i jeho okolí dost prozkoumali a určitě se vám bude líbit výšlap na Svatý kopeček, odkud máte Mikulov jako na dlani.

Pokud se ale nechcete trmácet do kopce a navštívit například další české rozhledny, pak s dětmi zavítejte do zoo. Máme jich u nás dost, děti zaujmou vždy a je to prima místo, kde strávit Silvestra.

Ale skvělá volba je také vyrazit do zahraničí.

Související: