Kam na výlet o Vánocích


Tipy na vánoční výlety, které by nejeden z nás měl absolvovat, protože jíst cukroví až do Silvestra u televize opravdu nejde. Přečtěte si, kam se vydat o vánočních svátcích.

Na rozhlednu můžete vystoupat i v zimě

Dobrá volba, jak si zachovat původní váhu :) je návštěva rozhledny. V České republice jich je mnoho, některé jsou celoročně přístupné zdarma, jinde se platí. Výšlap na kopec, kde rozhledny obvykle najdete, za ten výhled do okolí určitě stojí. A uděláte i něco pro zdraví.

Hrady, zámky a zříceniny

Hrady a zámky jsou obvykle přes zimu zavřeny, ale jejich zahrady či okolí lze navštívit i v zimě, stejně tak i zříceniny hradů. Líbit se vám určitě bude v Českém středohoří na zřícenině hradu Hazmburk, pokud vyrazíte do krásné oblasti Česká Kanada, pak zřícenina hradu Landštejn nabízí také super výhledy do okolní krajiny a výšlap sem vás protáhne :) Ve Východních Čechách nedaleko obce Ráby u Pardubic najdete státní hrad Kunětická hora, kde je poblíž i pěkná obora s jeleny. A pokud chcete pak vyrazit do zahraničí ideálně na jednodenní výlet, pak pevnost Königstein v Saském Švýcarsku v Německu je rozhodně skvělý zážitek, který doporučuji všem.

Zoologická zahrada je ideální pro návštěvu s dětmi

Zoologické zahrady v České republice jsou v každém kraji, takže to nikdo z vás určitě nebude mít daleko. Pokud sledujete náš web pravidelně, pak jste se mnohokrát dočetli, že Zoo Lešná u Zlína je nejhezčí u nás, i když asi nejvíc lidí jezdí do Zoo v Praze, díky její poloze uprostřed republiky. Vyberte si sami, kam to máte nejblíže, dětem se bude líbit všude.

Lvi v zimě v ústecké zoo

Do aquaparku po celý rok

Poslední tip, kam můžete vyrazit jak sami tak i s dětmi, je návštěva krytého bazénu nebo aquaparku. Také jich v Čr najdete dost, kdo je ze Severních Čech, tak najde pěkný aquapark v Děčíně a celou rodinu zabaví Aqualand Moravia na Jižní Moravě.

Máte další tipy, kam na výlet nebo s dětmi o Vánocích? Napište jej do komentářů pod článkem.

Související: