Kam na výlet o Vánocích


Tipy na vánoční výlety, které by nejeden z nás měl absolvovat, protože jíst cukroví až do Silvestra u televize opravdu nejde. Přečtěte si, kam se vydat o vánočních svátcích.

Na rozhlednu můžete vystoupat i v zimě

Dobrá volba, jak si zachovat původní váhu :) je návštěva rozhledny. V České republice jich je mnoho, některé jsou celoročně přístupné zdarma, jinde se platí. Výšlap na kopec, kde rozhledny obvykle najdete, za ten výhled do okolí určitě stojí. A uděláte i něco pro zdraví.

stezka korunami stromů lipno

Hrady, zámky a zříceniny

Hrady a zámky jsou obvykle přes zimu zavřeny, ale jejich zahrady či okolí lze navštívit i v zimě, stejně tak i zříceniny hradů. Líbit se vám určitě bude v Českém středohoří na zřícenině hradu Hazmburk, pokud vyrazíte do krásné oblasti Česká Kanada, pak zřícenina hradu Landštejn nabízí také super výhledy do okolní krajiny a výšlap sem vás protáhne :) Ve Východních Čechách nedaleko obce Ráby u Pardubic najdete státní hrad Kunětická hora, kde je poblíž i pěkná obora s jeleny. A pokud chcete pak vyrazit do zahraničí ideálně na jednodenní výlet, pak pevnost Königstein v Saském Švýcarsku v Německu je rozhodně skvělý zážitek, který doporučuji všem.

pevnost konigstein saské švycarsko německo

Zoologická zahrada je ideální pro návštěvu s dětmi

Zoologické zahrady v České republice jsou v každém kraji, takže to nikdo z vás určitě nebude mít daleko. Pokud sledujete náš web pravidelně, pak jste se mnohokrát dočetli, že Zoo Lešná u Zlína je nejhezčí u nás, i když asi nejvíc lidí jezdí do Zoo v Praze, díky její poloze uprostřed republiky. Vyberte si sami, kam to máte nejblíže, dětem se bude líbit všude.

zoo lešná zlín

Do aquaparku po celý rok

Poslední tip, kam můžete vyrazit jak sami tak i s dětmi, je návštěva krytého bazénu nebo aquaparku. Také jich v Čr najdete dost, kdo je ze Severních Čech, tak najde pěkný aquapark v Děčíně a celou rodinu zabaví Aqualand Moravia na Jižní Moravě.

aquapark děčín

Máte další tipy, kam na výlet nebo s dětmi o Vánocích? Napište jej do komentářů pod článkem.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář