Kam na výlet Pardubický kraj

Pardubický kraj je krásnou oblastí plnou historických památek, přírodních krás a kulturních akcí. Zde jsou některé návrhy na výlety.


Pardubice

Hlavním městem kraje je Pardubice, které má krásné historické centrum s renesanční radnicí a kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Také si můžete prohlédnout Pardubický zámek a v létě se zde koná tradiční Pardubická perníková slavnost.

Kunětická hora

Toto pohoří se nachází poblíž Pardubic a nabízí krásné výhledy na celou oblast. Můžete si také prohlédnout zámek Kunětická hora a procházet se po okolních lesích.

Litomyšl

Město Litomyšl se nachází jižně od Pardubic a nabízí krásný zámek, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. V létě se zde také koná mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl.

Kostel Povýšení svatého Kříže Litomyšl
Kostel Povýšení svatého Kříže Litomyšl

Chrudim

Další historické město v kraji s krásným náměstím a kostelem sv. Jiljí. Zajímavou atrakcí je Muzeum loutek, které vám přiblíží historii tohoto významného českého uměleckého řemesla.

Hrad Bouzov

Tento krásný hrad se nachází východně od Pardubic a nabízí prohlídky interiérů, zahrady a věží s výhledy na okolní krajinu.

Přehrada Seč

Pokud hledáte aktivní odpočinek, můžete se vydat k přehradě Seč, která nabízí možnosti koupání, vodních sportů a cykloturistiky.

Orlické hory

Tento pohoří se nachází východně od Pardubic a nabízí krásné turistické trasy s výhledy na okolní krajinu a památky. Můžete si prohlédnout například hrad Potštejn, klášter Opatovice nebo zámek Lanšperk.

Nové Hrady

Tento romantický zámek se nachází v jihozápadní části kraje a nabízí prohlídky interiérů a parků. V okolí se také nachází krásné přírodní scenérie s možností turistiky.

Hrad Litice

Tento krásný hrad se nachází severně od Pardubic a nabizi krasne prohlidky interieru, vystavby a okolni prirody. K hradu se dostanete pres romanticky most, ktery vede pres reku Chrudimku.

Zámek Slatiňany

Tento barokni zamek se nachazi jizne od Pardubic a nabizi prohlidky interieru a zahrady. V okoli se take nachazi archeologicke naleziště a krásná příroda s možnostmi pro pěší turistiku.

Muzeum skla a bižuterie v Svitavách

Pokud máte zájem o sklářskou a bižuterní výrobu, určitě navštivte toto muzeum, které se nachází v blízkosti Pardubic. Zde si můžete prohlédnout unikátní sbírku skla a bižuterie, a také se dozvědět něco o historii této oblasti.

Krajina ticha

Tento chráněný krajinný ráj se nachází v jihozápadní části kraje a nabízí klidnou a nádhernou přírodu s možností turistiky a cyklistiky. Zde můžete navštívit také malé městečko Polička, které je známé svou historií a krásným historickým centrem.

To jsou jen některé z mnoha míst, které můžete v Pardubickém kraji navštívit. Tato oblast nabízí mnoho dalších krásných památek, přírodních scenérií a kulturních akcí, které stojí za to objevovat.

Napsat komentář