Okolí hradu Kost a údolí Plakánek je ideální výlet se psem


Pokud chcete vzít svého pejska na výlet, ale nevíte kam, máme pro vás tip. Hrad Kost a přilehlé údolí Plakánek jsou ideálním místem pro strávení pěkného dne s vaším čtyřnohým miláčkem.

Budete obklopeni krásnou přírodou a poznáte kus historie. Neváhejte a naplánujte si do této lokality výlet.

Hrad Kost-perla Českého ráje

Gotický hrad Kost se nachází v malebné krajině Českého ráje a patří do soukromého majetku hraběcího rodu Kinský dal Borgo. Tato velkolepá stavba vás zaujme hned na první pohled, kdy se majestátně vypíná nad zeleným údolím. Dostupnost hradu je bezproblémová, dostanete se sem autem, autobusem i vlakem (vlaková stanice je cca 2 km odsud). Psi mají povolen vstup i do interiérů, takže vám určitě doporučujeme prohlídku, vybírat můžete ze tří okruhů. Nezapomeňte však s sebou vodítko a sáček na exkrementy. V areálu hradu můžete pak občerstvit sebe i pejska a zakoupit si suvenýry.

Naučná stezka přes údolí Plakánek

Po značné dávce historie doporučujeme sejít do romantického údolí Plakánek, které začíná přímo pod hradem. Je obklopené pískovcovými skalami a borovým lesem, příroda je zde opravdu nádherná. I váš domácí mazlíček zajisté ocení procházku tímto prostředním na čerstvém vzduchu, které je nesrovnatelné s městskými chodníky.

Údolí Plakánek je součástí naučné stezky, která je dlouhá necelých 11 km. Je vhodná i pro seniory s pejsky, protože vede jen mírně zvlněnou krajinou a není náročná pro pěší turisty.

I když ji neprojdete celou, nevadí. Po trase je mnoho zajímavých míst, patří mezi ně Humprecht, vesnička Nepřívěc, krajina Sobotecka, v mnoha dílech opěvovaná Semtinská lípa, zmíněný hrad Kost, Pilský rybník, studánka Roubenka, archeologická lokalita Poráň, pískovcové lomy a Vesec, malebná vesnička s roubenkami. Po stezce je rozmístěno 11 informačních tabulí, kde zjistíte vše potřebné.

Pokud netrváte na jednodenním výletu, doporučujeme se v Českém ráji ubytovat. Je tu tolik krásných míst k vidění, že by byla škoda zde strávit jen jeden den. Většina hotelů a penzionů již dnes nabízí ubytování i se psy. Můžete tedy začít plánovat.

Fotogalerie

Ubytování Český ráj

Doporučujeme: