Kam na výlet se psem v Českém středohoří


Váš domácí mazlíček potřebuje čas od času pořádně provětrat. Ideální jsou místa, kde se psy mohou proběhnout, aniž by někoho ohrozili. Jestliže zavítáte mezi lidi (městský park či rušné ulice), pamatujte, že pokud se na vašeho psa nemůžete stoprocentně spolehnout, musíte ho mít neustále na vodítku, aby nikomu neublížil.

Výletů se psy existuje opravdu mnoho. Máme pro vás dvě zajímavé lokality, kde se domácí mazlíčci mohou perfektně vydovádět. Pojďte se s námi podívat na Lovoš a Radobýl.

České středohoří - Lovoš a Radobýl

Než se vydáte na jakýkoliv výlet se psem, pořádně si nastudujte omezení v dané lokalitě. Někdy se může stát, že na některých územích nemůžou psy volně běhat, případně je s nimi úplně zakázáno do lokality vstupovat (například zámecké parky).

Lovoš

Lovoš je vrchol, který leží ve výšce 570 m. n. m. Nachází se mezi městy Ústí nad Labem a Lovosice. Se svým pejskem můžete s výšlapem začít třeba v obci Opárno. Odtud vede modrá turistická cesta opárenským údolím až na vrchol. Cesta má necelé 3 km, proto je pro psy ideální. Výhodou je, že cestou potkáte jen pár turistů, tudíž můžete svého psa nechat dokonce i volně pobíhat. Jak již bylo řečeno, dbejte ale i na možné zákazy.

TIP: Pěšky na Lovoš z Lovosic

Do Opárna můžete dojet autobusem, kde však musíte počítat i s jízdenkou pro vašeho psa. Dalším způsobem dopravy je auto. V autě si můžete pejska ohlídat sami, aniž byste se museli bát, že někoho ohrozí.

Radobýl

Radobýl je dalším vrcholem, nacházející se pouhých 12 km od Lovoše. Radobýl leží nedaleko královského města Litoměřice ve výšce 399 m. n. m. Cesta začíná v obci Žalhostice a vede 1,5 km po žluté turistické trase. Na vrcholu na vás čeká rozlehlé místo s úžasným výhledem na České Středohoří. Cesta vede krásnou lesní krajinou, kde se nemusíte bát pustit svého psa na volno, aby se proběhl.

TIP2: Pěší výlet na Radobýl z Litoměřic

Výchozím bodem na Radobýl jsou Žalhostice nebo nedaleké Velké Žernoseky. Sem se můžete dopravit vlakem nebo autem. Pokud zvolíte vlak, musíte opět počítat, že budete platit i za psa. Vlak je ovšem mnohem pohodlnější než autobus, jak pro vás, tak i pro vašeho pejska. Auto lze zaparkovat například u nádraží v Žalhosticích nebo Velkých Žernosekách.

Výlet můžete zakončit u nedalekého jezera – pískovny v Píšťanech.

Související: