Kam na výlet vlakem

V České republice je mnoho krásných míst, kam se můžete vydat na výlet vlakem. Zde je pár tipů na zajímavé destinace.

Kam na výlet vlakem

Kutná Hora

Historické město, které je zapsané na seznamu UNESCO, je snadno dostupné vlakem z Prahy. Kutná Hora nabízí nádhernou architekturu, krásné kostely a katedrálu svaté Barbory.


Karlštejn

Karlštejn je malebné městečko ležící asi 30 km od Prahy. Hlavním lákadlem je zde hrad Karlštejn, který je známý svou gotickou architekturou a nachází se na skalním útesu s krásnými výhledy.

Plzeň

Plzeň je hlavním městem Plzeňského kraje a je známá svým pivem. Město nabízí krásné náměstí, kde se nachází gotický kostel sv. Bartoloměje a historická radnice.

Český Krumlov

Malebný městečko leží v jižních Čechách a je zapsané na seznamu UNESCO. Český Krumlov nabízí krásné historické budovy, zámek a úzké uličky s množstvím malých obchůdků.

Lokomotiva

Třeboň

Třeboň je krásné historické město ležící v jižních Čechách. Hlavním lákadlem je zde Třeboňský zámek, který nabízí prohlídku interiéru a rozlehlých zahrad.

Ostrava

Ostrava je největším městem v Moravskoslezském kraji a nabízí mnoho zajímavých památek a kulturních akcí. Mezi nejznámější patří oblast Dolní Vítkovice, Stodolní ulice a Nová radnice.

To jsou jen některé z mnoha míst, kam se můžete vydat na výlet vlakem v České republice. Využitím veřejné dopravy se vyhnete stresu hledání parkovacího místa a můžete si užít krásný výlet bez starostí.

Související:

Napsat komentář