Kam s dětmi v Litoměřicích na kolo, inline brusle nebo na hřiště


Malebné město na soutoku řeky Labe a Ohře nabízí mnoho sportovního vyžití jak pro děti tak i dospělé.

Město Litoměřice

1 – Cyklostezka pod mostem přes Labe

Nejste-li místní, pak nejnavštěvovanější místo pro sportování najdete jednoduše hned po příjezdu do Litoměřic, když pojedete od Terezína a po přejetí mostu odbočíte vlevo dolů z kopce a poté po podjetí železničního mostu odbočíte také vlevo a po cca 50metrech doprava po hlavní silnici a zaparkujete pod mostem. Zde je asi 1,5km dlouhý okruh pro inline brusle, vedoucí od slepého ramena řeky Labe až k hospodě na střeleckém ostrově, nyní zde je vybudované nové dětské hřiště s mnoha prolézačkami , klouzačkou i dost místy k sezení, pokud bude u hospody obsazeno, což je při pěkném počasí normální jev :)

Ideální je děti unavit jízdou na kole, odrážedle či zmiňovaných inlinech a poté můžete zakončit zábavu na hřišti.

Kdo by chtěl mít auto blíže u hospody, může zaparkovat u tenisových kurtů (cca 300m od mostu), železniční zastávka je také nedaleko těchto kurtů, pokud nepojedete autem, lze i vlakem.

Na bruslích nebo kole lze pokračovat dále směrem na Křešice, odtud již pouze na kole na Roudnici nad Labem. Na druhou stranu od litoměřického mostu kolem koupaliště směrem na Ústí nad Labem po cyklostezce, zde spíše na kole, pro bruslaře tam je občas zámková dlažba a občas nic :) takže kolo to jistí. Jak zabavit děti v Ústí nad Labem jsme u nás také psali.

Kam na inline brusle v Litoměřicích 7

2 – Jiráskovy sady

Dalším místem, kde se dá s dětma dobře zasportovat, je městský park Jiráskovy sady. Zde najdete 3 dětské hřiště s pískovištěm, a dále i dopravní hřiště, nedaleký krytý bazén a i kavárnu s výbornou zmrzlinou a také delikatesním créme brullé :) Ale inliny nechte doma, pouze pěšky, s odrážedlem, nebo na kole. Aktuální info – park je nyní zavřený kvůli rekonstrukci.

Aktualita z března 2015 – litoměřický park byl otevřen a i na inline se tam projedete.

Park Litoměřice - Jiráskovy sady 14

3 – Mostná hora

Nebojíte-li se menší turistiky, pak se vydejte Mostnou horu, kde je restaurace s hřištěm pro děti, ale více doporučuji hřiště pod „kopcem“, které najdete budete-li u sochy Karla Hynka Máchy a půjdete vlevo po asfaltové cestě, hřiště je v podstatě na dohled od sochy.

Hřiště - Mostná hora Litoměřice

4 – Park u hvězdárny

Určitě nesmím zapomenou napsat o krásném parku u Hvězdárny v centru Litoměřic, parkovat můžete hned vedle, najdete ze krásné travnaté plochy ale i 2 malé rybníčky plné ryb. Na kole s dětmi se zde také dá jakž takž jezdit, ale lepší je toto místo spíše na ležing či posezení u dobré fair-trade kávy v místní kavárně.

Pokud jste již dnes vše v Litoměřicích navštívili, podívejte se na další tipy kam na výlety.

Park u hvězdárny Litoměřice

Kam ještě v Litoměřicích a okolí na výlet

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář