Kam v listopadu do Brazílie. Nejlepší pláže a přímořská města


I v naší zemi pomalu stoupá trend nebrat si dovolenou v hlavní sezóně, ale vyrazit za teplem třeba uprostřed listopadu. Pokud je to i váš případ, možná oceníte několik tipů, kam se v tomto – u nás tolik pochmurném – měsíci vydat. Dnes budeme objevovat pobřežní oblasti Brazílie, konkrétně její jižní část.

Rio de Janeiro a pláž Copacabana

Brazílie Rio de Janerio

Začneme na plážích známého Ria de Janeira. Copacabana, kterou v Čechách proslavila populární píseň, se může chlubit nejen horkem a žárem (zejména v listopadu, protože v tu dobu začíná na jižní polokouli to nejparnější léto), ale i neskutečně malebným pohledem na moře a pobřeží. Za ochutnání tam stojí zejména osvěžující nápoj aqua de coco, což je čerstvá kokosová voda, kterou v Riu prodávají téměř na každém rohu. Kokos, který si k tomuto účelu na stánku sami vyberete, před vámi na místě rozseknou a vodu pak můžete pít brčkem přímo z něj. Jen pozor na zloděje-ačkoliv kriminalita v Brazílii rozhodně není tak vysoká, jak se s oblibou povídá, drobní zloději pilně „podnikají“ často právě na této pláži.

Kde koupit dovolenou

https://dovolena.invia.cz/brazilie

https://www.travelportal.cz/zajezdy/brazilie

https://zajezdy.dovolena.cz/brazilie

Pláž Copacabana Rio de Janeiro Brazílie

Kdo dává před komercí a slávou přednost křišťálově čisté vodě, jemnému písku a chvilce osobního klidu, může z Ria zavítat o něco dál na Cabo Frio. Toto prostředí je vhodné zejména pro milovníky vodních sportů, např. windsurfingu nebo potápění. Pobřeží je také vyhlášené díky výborným mořským plodům.

TIP: Jaká byla dovolená v Brazílii. Přečtěte si opravdu hodně dlouhý a informacemi nabitý další článek na tomto webu.

Santa Catarina

Santa Catarina je podle slov Brazilců státem, který se svou kulturou nejvíce podobá Evropě. Nalezneme ho na samém jihu Brazílie – jižněji už je jen Rio Grande do Sul. Asi nejznámějším pobřežním letoviskem v Santa Catarina je město Florianopolis, které kromě bohatého kulturního vyžití nabízí svým návštěvníkům také několik pláží s průzračnou vodou a dobrými povětrnostními podmínkami pro windsurfing. Mezi obzvlášť oblíbené cíle návštěvníků patří Praia Mole a Joaquina, na které se mimo jiné pořádají soutěže ve windsurfingu na mezinárodní úrovni.

Pláž Joaquina Florianopolis Brazílie

Espirito Santo

Stát Espirito Santo také oficiálně patří k jihu Brazílie, z našich tří dnes představených oblastí se ale jedná o oblast nejsevernější. I zde můžeme najít romantické písečné pláže s palmami a blankytně modrou vodou. Jednou z nejnavštěvovanějších pláží je patrně Camburi v hlavním městě Vitoria. Jedná se o skutečně velkou pláž nabízející jak příjemné posezení ve stínu tropických palem, tak zábavné outdoorové aktivity. Tato pláž je velmi vhodná pro rodiny s dětmi.

Brazílie pláž

Pokud už víte, že vyrazíte v listopadu do Brazílie na dovolenou za sluncem a mořem, doporučuji nezapomenout na krém s dostatečným ochranným faktorem (tmavším a středním typům pleti stačí OF 50, světlé a keltské typy by měly používat raději OF 70). A pak už si jen vyhledejte výhodnou letenku a cesta může začít!

Zájezdy do Brazílie, dovolená, last i first minute

https://dovolena.invia.cz/brazilie

https://www.travelportal.cz/zajezdy/brazilie

https://zajezdy.dovolena.cz/brazilie

1 komentář u „Kam v listopadu do Brazílie. Nejlepší pláže a přímořská města“

  1. Zdravím, je pravda, že nyní se dá vyrazit do teplých krajin akorát někam dál. Každopádně my chceme mít předstih, takže už nyní vybíráme dovolenou na léto.

Napsat komentář