Kam v listopadu do Brazílie. Nejlepší pláže a přímořská města

  • Brazílie Rio de Janerio

I v naší zemi pomalu stoupá trend nebrat si dovolenou v hlavní sezóně, ale vyrazit za teplem třeba uprostřed listopadu. Pokud je to i váš případ, možná oceníte několik tipů, kam se v tomto – u nás tolik pochmurném – měsíci vydat. Dnes budeme objevovat pobřežní oblasti Brazílie, konkrétně její jižní část.

Rio de Janeiro a pláž Copacabana

Začneme na plážích známého Ria de Janeira. Copacabana, kterou v Čechách proslavila populární píseň, se může chlubit nejen horkem a žárem (zejména v listopadu, protože v tu dobu začíná na jižní polokouli to nejparnější léto), ale i neskutečně malebným pohledem na moře a pobřeží. Za ochutnání tam stojí zejména osvěžující nápoj aqua de coco, což je čerstvá kokosová voda, kterou v Riu prodávají téměř na každém rohu. Kokos, který si k tomuto účelu na stánku sami vyberete, před vámi na místě rozseknou a vodu pak můžete pít brčkem přímo z něj. Jen pozor na zloděje-ačkoliv kriminalita v Brazílii rozhodně není tak vysoká, jak se s oblibou povídá, drobní zloději pilně „podnikají“ často právě na této pláži.

Kde koupit dovolenou

https://dovolena.invia.cz/brazilie

https://www.travelportal.cz/zajezdy/brazilie

https://zajezdy.dovolena.cz/brazilie

Pláž Copacabana Rio de Janeiro Brazílie

Kdo dává před komercí a slávou přednost křišťálově čisté vodě, jemnému písku a chvilce osobního klidu, může z Ria zavítat o něco dál na Cabo Frio. Toto prostředí je vhodné zejména pro milovníky vodních sportů, např. windsurfingu nebo potápění. Pobřeží je také vyhlášené díky výborným mořským plodům.

TIP: Jaká byla dovolená v Brazílii. Přečtěte si opravdu hodně dlouhý a informacemi nabitý další článek na tomto webu.

Santa Catarina

Santa Catarina je podle slov Brazilců státem, který se svou kulturou nejvíce podobá Evropě. Nalezneme ho na samém jihu Brazílie – jižněji už je jen Rio Grande do Sul. Asi nejznámějším pobřežním letoviskem v Santa Catarina je město Florianopolis, které kromě bohatého kulturního vyžití nabízí svým návštěvníkům také několik pláží s průzračnou vodou a dobrými povětrnostními podmínkami pro windsurfing. Mezi obzvlášť oblíbené cíle návštěvníků patří Praia Mole a Joaquina, na které se mimo jiné pořádají soutěže ve windsurfingu na mezinárodní úrovni.

Pláž Joaquina Florianopolis Brazílie

Espirito Santo

Stát Espirito Santo také oficiálně patří k jihu Brazílie, z našich tří dnes představených oblastí se ale jedná o oblast nejsevernější. I zde můžeme najít romantické písečné pláže s palmami a blankytně modrou vodou. Jednou z nejnavštěvovanějších pláží je patrně Camburi v hlavním městě Vitoria. Jedná se o skutečně velkou pláž nabízející jak příjemné posezení ve stínu tropických palem, tak zábavné outdoorové aktivity. Tato pláž je velmi vhodná pro rodiny s dětmi.

Brazílie pláž

Pokud už víte, že vyrazíte v listopadu do Brazílie za sluncem a mořem, doporučuji nezapomenout na krém s dostatečným ochranným faktorem (tmavším a středním typům pleti stačí OF 50, světlé a keltské typy by měly používat raději OF 70). A pak už si jen vyhledejte výhodnou letenku a cesta může začít!

Zájezdy do Brazílie, dovolená, last i first minute

https://dovolena.invia.cz/brazilie

https://www.travelportal.cz/zajezdy/brazilie

https://zajezdy.dovolena.cz/brazilie

Sdílejte článek s přáteli
  • 10
  •  
  •  
  •  
By |2017-11-07T16:49:53+02:00Listopad 8th, 2017|Brazílie|

Jeden komentář

  1. Jitka 30.11.2017 v 19:43

    Zdravím, je pravda, že nyní se dá vyrazit do teplých krajin akorát někam dál. Každopádně my chceme mít předstih, takže už nyní vybíráme dovolenou na léto.

Napsat komentář