Kam v prosinci za teplem k moři na dovolenou

Sluneční paprsky se odrážejí v bílém prašanu, na ulicích panuje poklidná atmosféra a všude je cítit vůně svíček? Takhle to bohužel u nás v prosinci nevypadá.


Spíše se brodíme v hnědé břečce, běháme po kýčově vyzdobených obchoďácích a sháníme dárky na poslední chvíli. Pohráváte si s myšlenkou na všechno se vykašlat a odjet si odpočinout někam do tepla? Tady jsou čtyři země, kde vás mráz rozhodně nezastihne.

Thajsko, šťavnaté ovoce a mniši

Písečná pláž, azurové moře a vychlazený kokos v ruce? Líbí? Vyrazte do Thajska. Na zdejších ostrovech najdete pláže jak z předních stránek katalogů, ubytování v resortech jak ze snu, a navíc je pro nás Thajsko jednou z nejdostupnějších exotických destinací. Když vás náhodou přestane bavit válet se pod palmami a ochutnávat různé druhy ovoce, můžete si půjčit skútr a jet se ztratit do netknuté džungle či obdivovat krásy budhistických chrámů.

Kuba, doutníky a cha-cha

Země známá výborným rumem, starými auty a krásnými ženami. To je Kuba. Stravte den šnorchlováním u korálových útesů či pozorováním věčně usměvavých Kubánců ze zapadlé kavárničky. Večer se vydejte do ulic, nasajte vůni doutníků, ochutnejte místní rum a zatancujte si cha-chu. Nechte se unést na vlnách latinskoamerické pohody.

Srí Lanka, vlny a pálivé curry

Srí Lanka pláž

Toužíte vidět divoké slony z tuk tuku či surfovat při západu slunce? Srí Lanka je země zelených čajových plantáží, rozlehlých národních parků s divokou zvěří i zemí perfektních vln pro všechny surfaře. Jídlo i ubytování je zde opravdu levné. Za hubičku tu seženete krásný apartmán u pláže i vynikající srílanské curry. Jen pozor! Místní kuchyně je opravdu pálivá.

Kanárské ostrovy, pohoda a úchvatná příroda

Odletět se ohřát v prosinci jen na občanku? I to je možné. Španělské Kanáry nabízí celoročně teploty okolo krásných 25°C. Zdejší oceán sice není vařící jako ve vzdálenějších destinacích, ale při příletu ze zmrzlého domova se zde budete cítit jako v ráji. Všudypřítomná uvolněná atmosféra vás naprosto pohltí a rozmanitá příroda vás nenechá opustit ostrovy bez bližšího prozkoumání.

Exotická dovolená a zájezdy

Vyberte si zájezd do exotiky na:

Invia.cz

Dovolena.cz

Napsat komentář