Kam v zimě na výlet a za zábavou


Zimní výlety asi nebudou tak časté jako v létě, ale vyrazit ven do přírody je dobré i v zimě. Pokud se ptáte kam, pak čtěte dále.

Rozhledny

Minulý rok jsem si dal takové malé předsevzetí, že na web přidám do rozhleden každý měsíc jednu. No, upřímně, v zimě jsem polevil, proto letos bude co dohánět. Vy si ale v této kategorii určitě vyberete, která rozhledna bude cílem vašeho výletu nebo kam dojdete pěšky, pokud ji máte v okolí. I v zimě mají své kouzlo a výhled do zasněžené krajiny bude také na fotkách vypadat parádně.

Rozhledna v zimě

Zoologické zahrady

Nejen české zoologické zahrady mají otevřeno celoročně. Například do zoo v Ústí nad Labem chodíme v létě i v zimě, a stále zde nalézáme něco nového. A naposledy jsme navštívili v zimě i zoologickou zahradu v Brně a také je moc pěkná.

Vlk v zoo

Bobové dráhy

Když se dobře obléknete, není třeba se obávat, že byste na bobovce zmrzli. Bobové dráhy jsou v zimě vyhřívané, takže na nich můžete jezdit klidně i v lednu, když bude kolem sníh.

Dítě bobuje

Aquaparky a kryté bazény

Do aquaparku se také dá jet jak v létě tak i v zimě, ale kdo má rád teplo, asi jej využije hlavně v zimním období. Sauna nebo pára vyhřeje kosti každému, mladému i starému :)

Sauna zimní

Muzea

Nejen výstavy pro dospělé nabízí česká muzea, ale také zábavné expozice pro děti nebo voskové figuríny známých herců a zpěváků. V letech minulých jsme jich pár navštívili a právě v tomto mrazivém počasí to je dobrý tip na výlet.

Národní muzeum Praha - retro výstava

Expozice pro malé i velké vědce

V ČR je několik expozic, kde je věda probírána zábavnou formou a sami uvidíte, že děti to bude náramně bavit. Byli jsme v IQ Landii v Liberci i zdejším IQ parku a Techmanii v Plzni, takže ty mohu doporučit. Pěkné to je i v olomoucké Pevnosti poznání a doporučím i brněnské Vida centrum.

Zimní stezka

Čtěte také

Napsat komentář