Kam vyrazit na novoroční výlet v Ústeckém kraji


Tradice, kdy se na Nový rok chodí na nejbližší kopec ve vašem bydlišti je celosvětová, po namáhavém Silvestru se procházka hodí, ideálně pokud tam dojdete po svých a nemusíte riskovat jízdu pod vlivem. Pár tipů kam na výlet první den v roce najdete i zde.

Sice máme s rodinou projetou skoro celou Českou republiku, ne o všem jsem zde zatím vydal článek, ale z toho důvodu, že nejlépe znám okolí Ústí nad Labem a Litoměřic, najdete zde tipy v okolí těchto měst.

Kopec Radobýl u Litoměřic

Mé rodné město znám dobře a na kopci Radobýl jsem s rodiči také v dětství na novoroční výšlap musel :) Na kopce, rozhledny a vyhlídky nyní v „pokročilém věku“ chodím rád, ale jako dítě tam asi nikdo nejde s nadšením a dobrovolně. Sice je to tradice, 1.1. sem dojít, má být teplota pod nulou, takže pokud zde nebude bláto, bude to dobrá procházka. Počítejte ale se zástupy dalších turistů, kteří tuto tradici dodržují pravidelně.

Lovoš u Lovosic

Na tento kopec, častý cíl turistů i cyklistů po celý rok, můžete vyrazit od Lovosic pěšky, případně sem přijet vlakem a vystoupit na zastávce Lovosice město. Letos jsme zde byli v létě a v tomto článku se dočtete kudy na Lovoš.

Kalvárie – Porta Bohemica

Další zajímavý kopec s výhledem na řeku Labe a část Českého středohoří je z Kalvárie, kam se dostanete buď od železniční stanice Velké Žernoseky, pokud pojedete z Litoměřic. Lepší volba je ale vystoupit ve stanici Libochovany a odtud vám již turistické ukazatele poradí, kudy „na kopec“. Já to popisuji v článku Kalvárie – Porta Bohemica.

Komáří vížka u Krupky pod Krušnými horami

Na Komárku obvykle jezdíme v zimě, když je sníh, což je v posledních letech málokdy, případně v létě lanovkou a pak se zde dá procházet v této nádherné krajině celý den.

Panorama z Komáří Vížky

Na nový rok bez použití auta se sem dostanete vlakem, pokud pojedete z Ústí nad Labem do Teplic a vystoupíte na zastávce Bohosudov. Odtud dojdete přibližně po 20 minutách k dolní stanici lanovky na Komáří vížku a ta vás vyveze až vrcholek Krušných hor. Dolů můžete jet buď také lanovkou, nebo pěšky, což je cca 6km k dolní stanici lanovky.

Větruše v Ústí nad Labem

Vyrazit na Větruši je asi nejméně náročný výšlap ze všech dnešních tipů. I když vás sem vyveze lanovka, osobně doporučuji jít pěšky, není to daleko ani vysoko a rozhodně se projdete pohodovým tempem. Pokud přijedete vlakem, tak jděte směrem k Benešovu mostu, který přejděte a pokračujte vpravo. Po cca půl km uvidíte most železniční, přes který přejděte a odtud pokračujte rovně dál podle ukazatele do kopce až na Větruši.

Děčínský Sněžník

Poslední tip je pro ty, kteří nepili nebo mají odvoz :) Jinak se totiž na Děčínský Sněžník nedostanete. Kde zaparkovat a kudy na kopec popisuje stejnojmenný článek.

Ústecký kraj nabízí opravdu hodně míst, kam můžete jít nebo jet na výlety.

Máte další tip kam na výlet nejen na Nový rok? Podělte se s čtenáři v komentářích pod článkem.

Napsat komentář