Kamencové jezero u Chomutova

Kamencové jezero je vodní plocha nacházející se u města Chomutov v Ústeckém kraji. V letním období je využívána jako přírodní koupaliště, a proto je v horkých dnech skvělým místem pro navštívení a koupání. Díky své šířce je také vhodné pro plavce, jezero je 240 metrů široké a 676 metrů dlouhé. Na Chomutovsku se nachází mnoho přírodních koupališť, ale toto hodnotím jako jedno z nejlepších hned z několika důvodů.


Kamencové jezero u Chomutova

Kamencové jezero u Chomutova

Prostornost

Prvním důvodem je mnoho prostoru, jezero samotné je rozlehlé a traviny s písčinami okolo něho také. I při velké návštěvnosti je vždy kde se uvelebit, rozložit si deku a nebýt v těsné blízkosti cizích návštěvníků, což je u některých koupališť běžné. Také díky velkému počtu stromů je zde mnoho stínu a návštěvníci si tak mohou vybrat stinná i slunečná místa.

Příjemný přístup do vody

Přístup do vody je druhou výhodou tohoto koupaliště. Každý si tu přijde na své. K dispozici je klasický pozvolný přistup, který je dle lokality v jezeře buď písčitý nebo kamínkový. Nachází se zde některé sladkovodní řasy, a proto ti, kterým řasy vadí, mohou využít schůdky z mol, které jsou udržované a čisté. Poslední možností je sestup nebo skok z mola. Mol se na jezeře nachází zhruba 10. Opatrně však, ne všude je dostatečná hloubka pro skoky!

Kamencové jezero u Chomutova 2

Čistota

Třetí pozitivum, které na Kamencovém jezeře nacházím je čistá voda. V porovnání s ostatními přírodními koupališti je opravdu čisté. To samé se dá říci o celém přírodním udržovaném areálu.

Občerstvení

Pozitivně hodnotím i stánky s občerstvením a pitím, kterých je tu opravdu dostatek. Naleznete zde stánky s lahvovými i domácími limonádami, točeným pivem, alkoholickými drinky, zmrzlinami, vaflemi, langošemi a dokonce je zde malé bistro s rychlými pokrmy a posezením.

Kamencové jezero je krásným místem pro odpolední koupání, i celodenní výlet.

Web: www.kamencovejezero.cz

Parkování

Pokud přijedete autem, lze využít zdarma dostupné parkoviště Přemyslova, případně pak také parkoviště Aquasvět.

Ubytování v Chomutově

Kam dál na výlet:

Napsat komentář