Kanárské ostrovy – kdy a kam jet na dovolenou

Dovolená v zimě u moře láká nejednoho z nás a Kanárské ostrovy jsou díky své poloze přímo ideální. Přečtěte si, jaký zdejší ostrov vybrat a co na Kanárech navštívit.


Gran Canaria

Gran Canaria je třetím největším ostrovem ze souostroví Kanárských ostrovů. Je oblíbený zejména pro své slunné mořské pláže, nedotčenou divokou přírodu a rozsáhlé možnosti sportovního vyžití.

TIP: Zájezdy na Kanáry vybírejte na >> Invia >> Dovolena

Gran Canaria

Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria zaujme svou historickou částí s katedrálou Santa Ana z r. 1497, sochami kanárských psů, které daly ostrovu pojmenování (latinsky canis = psi), nebo Kolumbovým domem. Za zmínku stojí i náboženské středisko ostrova – město Teror, kde se podle legend zjevila Panna Maria v borovici, či typická architektura Kanárských ostrovů – domy obložené piniovým dřevem s vyřezávanými balkóny.

Tenerife

Největším ze souostroví Kanárských ostrovů je Tenerife – ostrov piniových hájů a omamných mimóz, známý především svými plážemi s tmavým sopečným pískem.

Tenerife pláž

Z jeho středu ční sopka – a zároveň nejvyšší hora celého Španělska – Pico de Teide (3718 m/n.m), jejíž obrovský kráter je národním parkem. Části pobřeží jsou skalnaté, s útesy strmě spadajícími do vln Atlantiku. Při výběru místa pobytu je proto nutné zvážit přístup do moře. Hlavní město Santa Cruz de Tenerife je důležitým přístavem. Za vidění stojí i malebné domy v La Orotavě s vyřezávanými balkóny nebo elegantní mořské lázně Puerto de la Cruz. Žil zde německý botanik A. Humboldt a svou filmovou podobu tu získala Planeta opic.

tenerife 2

Fuertevenura

Z Kanárských ostrovů je Fuerteventura nejblíže položeným ostrovem Maroku, vzdáleným od africké pevniny pouhých 100 km. Je nejteplejším a také nejsušším ostrovem z tohoto souostroví, což objasňuje i jeho poměrně chudou vegetaci. Fuerteventura je ostrovem nádherných širokých pláží se světlým pískem, které se pozvolna svažují do blankytně modrého moře.

Recenze hotelu Costa Caleta na ostrově Fuerteventura

Fuertevenura

Snad proto je vyhledávaným turistickým cílem zejména rodin s nejmenšími dětmi. Střed ostrova tvoří vyprahlé pláně, načervenalé stepi, skály a pouštní duny. Nalézá se zde 13 chráněných přírodních rezervací. Za zmínku stojí i malebné přímořské vesničky či bohaté možnosti sportovního vyžití, které ostrov nabízí.

Last minute zájezdy a dovolená

Největší nabídku zájezdů (i all inclusive) a dovolených najdete na těchto webech:

Kdy jet na Kanáry

V podstatě můžete na Kanárské ostrovy jet celoročně. V zimě v listopadu, prosinci, lednu, únoru, březnu to moc na koupání nebude, protože voda má cca 20C, ale jelikož zde téměř celý rok svítí slunce, kdo je otužilec :) ten bude spokojen a do vln skočí. Naopak v dalších měsících – v dubnu, květnu, červnu, červenci, srpnu, září a v říjnu zde je moře krásně teplé, v průměru má minimálně 23 stupňů, ale často i víc, takže to už je pohoda.

Kanárské ostrovy a ubytování

Pokud byste zde chtěli strávit více dní, než jen týden na dovolené, pak vybírejte na Booking.com

Půjčovna aut

Skvělá možnost, jak poznat ostrov / ostrovy, kde budete trávit dovolenou, je půjčení auta. Doporučuji web Rentalcars.com

Informace pro turisty

Aktuální počasí na Kanárských ostrovech i předpověď na 14 dní na Yr.no

Doba letu je 4:30h

Teplota moře – průměr je 18-23C

Měna – Euro

Kanáry na mapě – kde leží Kanárské ostrovy

Související:

Palmitos Park – nádherná zoo uprostřed skalnatého údolí na Gran Canarii

1 komentář u „Kanárské ostrovy – kdy a kam jet na dovolenou“

  1. shrnula bych to: kdo chce klid a pláže Fuertevetura a Lanzarote, kdo chce trochu akčnější dovolenou s turistikou Tenerife a Gran Canaria, kde je víc lidí, všude je to super v říjnu a listopadu, kdy už je u nás zima, nepříjemně fouká od ledna do března :-)

Napsat komentář