Kanárské ostrovy – kdy a kam jet na dovolenou


Dovolená v zimě u moře láká nejednoho z nás a Kanárské ostrovy jsou díky své poloze přímo ideální. Přečtěte si, jaký zdejší ostrov vybrat a co na Kanárech navštívit.

Gran Canaria

Gran Canaria je třetím největším ostrovem ze souostroví Kanárských ostrovů. Je oblíbený zejména pro své slunné mořské pláže, nedotčenou divokou přírodu a rozsáhlé možnosti sportovního vyžití.

TIP: Zájezdy na Kanáry vybírejte na >> Invia >> Dovolena >> Travelportal

Gran Canaria

Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria zaujme svou historickou částí s katedrálou Santa Ana z r. 1497, sochami kanárských psů, které daly ostrovu pojmenování (latinsky canis = psi), nebo Kolumbovým domem. Za zmínku stojí i náboženské středisko ostrova – město Teror, kde se podle legend zjevila Panna Maria v borovici, či typická architektura Kanárských ostrovů – domy obložené piniovým dřevem s vyřezávanými balkóny.

Tenerife

Největším ze souostroví Kanárských ostrovů je Tenerife – ostrov piniových hájů a omamných mimóz, známý především svými plážemi s tmavým sopečným pískem.

Tenerife pláž

Z jeho středu ční sopka – a zároveň nejvyšší hora celého Španělska – Pico de Teide (3718 m/n.m), jejíž obrovský kráter je národním parkem. Části pobřeží jsou skalnaté, s útesy strmě spadajícími do vln Atlantiku. Při výběru místa pobytu je proto nutné zvážit přístup do moře. Hlavní město Santa Cruz de Tenerife je důležitým přístavem. Za vidění stojí i malebné domy v La Orotavě s vyřezávanými balkóny nebo elegantní mořské lázně Puerto de la Cruz. Žil zde německý botanik A. Humboldt a svou filmovou podobu tu získala Planeta opic.

tenerife 2

Fuertevenura

Z Kanárských ostrovů je Fuerteventura nejblíže položeným ostrovem Maroku, vzdáleným od africké pevniny pouhých 100 km. Je nejteplejším a také nejsušším ostrovem z tohoto souostroví, což objasňuje i jeho poměrně chudou vegetaci. Fuerteventura je ostrovem nádherných širokých pláží se světlým pískem, které se pozvolna svažují do blankytně modrého moře.

Fuertevenura

Snad proto je vyhledávaným turistickým cílem zejména rodin s nejmenšími dětmi. Střed ostrova tvoří vyprahlé pláně, načervenalé stepi, skály a pouštní duny. Nalézá se zde 13 chráněných přírodních rezervací. Za zmínku stojí i malebné přímořské vesničky či bohaté možnosti sportovního vyžití, které ostrov nabízí.

Last minute zájezdy a dovolená

Největší nabídku zájezdů (i all inclusive) a dovolených najdete na těchto webech:

Kdy jet na Kanáry

V podstatě můžete na Kanárské ostrovy jet celoročně. V zimě v listopadu, prosinci, lednu, únoru, březnu to moc na koupání nebude, protože voda má cca 20C, ale jelikož zde téměř celý rok svítí slunce, kdo je otužilec :) ten bude spokojen a do vln skočí. Naopak v dalších měsících – v dubnu, květnu, červnu, červenci, srpnu, září a v říjnu zde je moře krásně teplé, v průměru má minimálně 23 stupňů, ale často i víc, takže to už je pohoda.

Kanárské ostrovy a ubytování

Pokud byste zde chtěli strávit více dní, než jen týden na dovolené, pak vybírejte na Booking.com

Půjčovna aut

Skvělá možnost, jak poznat ostrov / ostrovy, kde budete trávit dovolenou, je půjčení auta. Doporučuji web Rentalcars.com

Informace pro turisty

Aktuální počasí na Kanárských ostrovech i předpověď na 14 dní na Yr.no

Doba letu je 4:30h

Teplota moře – průměr je 18-23C

Měna – Euro

Kanáry na mapě – kde leží Kanárské ostrovy

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

1 komentář u „Kanárské ostrovy – kdy a kam jet na dovolenou“

  1. shrnula bych to: kdo chce klid a pláže Fuertevetura a Lanzarote, kdo chce trochu akčnější dovolenou s turistikou Tenerife a Gran Canaria, kde je víc lidí, všude je to super v říjnu a listopadu, kdy už je u nás zima, nepříjemně fouká od ledna do března :-)

Napsat komentář