Kapverdské ostrovy – ostrov Sal


Kapverdské ostrovy možná nejsou tolik známé, jako jsou třeba ty Kanárské. Kapverdy se skládají z několika ostrovů, osobně jsem navštívila ostrov Sal. Přes cestovní kancelář jsme byli ubytování v luxusním hotelu Salina Sea Resort, který disponuje pěti hvězdami – a zcela zaslouženě.

Stojí tu teprve od roku 2013 a nabízí všechno, co si člověk na dovolené může přát. Hned u hotelu naleznete čisté, písčité pláže. Kapverdy jsou spíše pustějšími ostrovy, takže nečekejte, že na pláži budete dlouho hledat místo k odpočinku. Moře je tu čisté a když je horší počasí, dočkáte se i dost vysokých vln. Přímo u hotelu stojí masérna a také několik restaurací a bazénů. V samotném hotelu bylo krásně čisto, lidé tu jsou příjemní a velmi ochotní. Musíte se ale naučit rozlišovat místní obyvatele a prodejce, kteří vám budou chtít vnutit jejich zboží 😊

Kapverdy ostrov Sal nabízí spoustu přírodních zajímavostí

Ostrov Sal je jen 30 km dlouhý, takže ho během pár dní můžete prozkoumat opravdu celý. Za zmínku rozhodně stojí zátoka Buracona, kolem které se nachází spousta vulkánů. Kromě nich si ale užijete krásný výhled na západní část tohoto ostrova. K oblasti Buracona patří také Magické oko – je to lávová jeskyně s otvorem, a když se lámou sluneční paprsky, vytvoří úkaz, který připomíná modré oko. Tento jen ale uvidíte pouze mezi 11-13. hodinou – my bohužel štěstí neměli.

Další zajímavostí je „fata morgana“. Jedná se o jezírka uprostřed krajiny, jsou však pouhým přeludem. Nikdy jsem to na vlastní oči neviděla, až tady. Ostrov Sal totiž tvoří hlavně písek, je zelený pouze dva měsíce v roce díky srážkám. Dále jste cestovali na Kite Beach, kde se vás ujme šikovný instruktor a naučí vás kitovat, ale také zajeďte k zátoce žraloků. Voda je tu hluboká tak po kolena, a vy se k nim můžete přiblížit na několik metrů. Jsou tu žraloci citronoví, těm lidé nechutnají, takže není čeho se bát. Je to skvělý zážitek!

Zmínit musím také solný důl – místní Mrtvé moře. Tento již vyhaslý vulkán slouží jako atrakce pro turisty od roku 1999. Máte možnost vidět obří stroje, jimiž se tu těžila sůl. Jedná se o chráněné území, a pokud budete chtít, můžete se v dole vykoupat a užít si tak „povznášející“ pocit na vodě.

Vydejte se také do hlavního města Espargos. Najdete tu obchody se suvenýry, skvělé restaurace i bary. Espargos ale není vyloženě město žijící cestovním ruchem. Po celém ostrově nenajdete mnoho míst, kde byste se museli tlačit mezi lidmi. Všechno tu plyne pomalu, nikdo nikam nepospíchá, můžete chodit městem hodiny, aniž byste vnímali čas.

Po celém ostrově najdete množství rybářských trhů, přímo před námi se obchodovalo s obřími tuňáky, které zrovna rybáři přivezli k molu. Ostrov Sal nabízí mnoho možností, samotné hotely jsou tu na vysoké úrovni, pláže jsou krásné a čisté, a to samé platí také o oceánu.

Vyberte si zájezd

Fotogalerie: