Kapverdy a hotel Royal Decameron Boa Vista

Kapverdské ostrovy leží uprostřed atlantického oceánu a severně položený ostrov Boa Vista patří k ostrovům návětrným. Ostrov je velice chudý, nic se tu nepěstuje a nevyrábí, vše se musí dovážet.


Za to tu naleznete nedotčenou přírodu, krásné dlouhé pláže a málo turistů.

kapverdy boa vista 01

kapverdy boa vista 02

VYBERTE SI ZÁJEZD NA KAPVERDY

Let sem z ČR trvá asi 6,5 hod. Podnebí je tu lákavé, od stálých 22°C až po více než 50°C na slunci a prakticky tu neprší. Díky neustálému větru je horko dobře snesitelné. Kapverďané jsou velice přátelští a vděční a po celém ostrově panuje heslo – NO STRESS! Pozor ale, ne všichni jsou Kapverďané, žije tu spousta imigrantů z afrických států (Kongo, Senegal) a od těch je lepší držet se dál.

Ubytování

Hotelové bungalovy jsou klimatizované, čisté a prostorné se dvěma terasami. Jediné, co je nepříjemné, ale rovníkovým destinacím typické, jsou švábi. Přes noc je lepší nechat v koupelně rozsvíceno. V bungalovech se sice denně uklízí a ob den deratizuje, ale při nočních procházkách šváby rozhodně nepřehlédnete. Po pár dnech si na ně ale zvyknete.

Strava

Vyplatí se zakoupit all inclusive, už kvůli nápojům, voda je na ostrově totiž tou nejdražší komoditou. Tu, která teče z kohoutků, se můžete jen umýt, jinak platí používat pouze balenou vodu. Jídla jsou připravená po evropsku, ale ochutnat můžete i místní speciality z manioku a sladkých brambor. Snad je tu jen méně ovoce, ale tomu se na suchém ostrově nemůžete divit. Nealko nápoje a kávu je možné volně čepovat z automatu. V době, kdy je jídelna zavřená, funguje prodej nápojů na recepci nebo v malém hotelovém obchůdku a samozřejmě v přilehlých barech.

kapverdy boa vista 03

Zábava

Animační program přes den u bazénů a večer v amfiteátru pod širým nebem pobaví všechny generace – aerobic na suchu i ve vodě, kuželky, volejbal, taneční kurzy a dětské soutěže.

K velkému překvapení žije na ostrově český průvodce, který v hotelu nabízí možnost zakoupení výletů, které vždy okoření něčím netradičním. Cestovat tu na vlastní pěst se opravdu nedoporučuje, např. na celém ostrově najdete jen dvě čerpací stanice a mimo města jsou cesty nepřehledné a bez silničních značek.

invia kapverdy

Návštěva města Sal Rei – hlavní město ostrova Boa Vista

Uvidíte přístav, náměstí s židovským kostelem, místní prodejny. O cenách se tu smlouvá, ale místní zboží je velmi skromné. Něco z místní výroby si můžete zakoupit u zdejšího věhlasného obchodníka a pak následuje ochutnávka tradiční pálenky a sýrů, které si rovněž můžete koupit.

Rozhodně se nepouštějte do bočních uliček mimo náměstí, tam není pro turisty bezpečno, zdržují se v nich dotěrní Senegalci.

Při troše štěstí můžete s průvodcem navštívit i černošský slam, jen vám z toho asi nebude moc veselo.

Po ostrově na čtyřkolkách

Dobrodružná výprava směrem do první a nejstarší vesnice ostrova, kde na turisty čekají domorodí “obchodníci”. Lákají k návštěvě do svých obchodů, kde je možné zakoupit nějaký suvenýr. Po té se jede dál pouštními cestami a buší na nejkrásnější 10 km dlouhou pláž – Santa Monica. Kromě obrovských a zrádných vln, tu uvidíte celá hejna krabů. Tady je cca hodina na koupání a odpočinek v liduprázdné přírodě. Cesta zpět vede přes písečné duny, kolem pobřeží a žraločí zátoky, kde je možné spatřit žraloky. Jedná se o hodně prašný výlet, takže to chce šátek na ústa a počítat s tím, že přijedete pěkně špinaví.

kapverdy boa vista 04

Noční výprava za želvami

Pozdě v noci a s baterkami zalehnete na vzdáleném místě na pláži a budete čekat na velké karety a pozorovat je při snášení vajíček. Může se ale stát, že želvy nedorazí.

Celodenní výlet na ostrov Fogo = oheň

Létá se sem vrtulníkem, výlet patří k nejdražším. Hlavním lákadlem je výstup na dosud činnou sopku, dále pak ochutnávka místního vína a kávy z vulkánu. Rozhodně se vyplatí, pokud chcete výlet absolvovat, vzít si pevné turistické boty.

kapverdy boa vista 05

kapverdy boa vista 06

kapverdy boa vista 07

TIP: Jaká byla dovolená na Kapverdském ostrově Sal.

kapverdy boa vista 08

Další články z exotiky čtěte zde.

kapverdy boa vista 09

kapverdy boa vista 10

kapverdy boa vista 11

kapverdy boa vista 12

Chcete-li si užít bezstarostnou dovolenou a najít malý ráj na Zemi, pak rozhodně navštivte Kapverdy a ostrov Boa Vista.

A zde je jestě pár tipů na konec, které by mohly zajímat ty z vás, kteří se chystáte na Kapverdy v září, říjnu nebo listopadu, což jsou nejčastější měsíce, kdy se na zájezd či dovolenou na tento ostrov odlétá. Doba letu je 7h.

Počasí Kapverdy

Kde se nachází Kapverdy – mapa

Kapverdské ostrovy a recenze hotelů

1 komentář u „Kapverdy a hotel Royal Decameron Boa Vista“

  1. na kolik prosím vyjde výlet vrtulníkem na sopku FOGO? Děkuji za odpověď. :)

Napsat komentář