Kde nakoupit v Řecku na ostrově Thassos


Během našeho cestování po ostrově jsme zahlédli pouze dva, slovy 2, větší supermarkety. Byl zde pouze supermarket Carrefour, ten je ale v hlavním městě Limenas také mimo provoz.

Thasos Řecko – kde nakoupit

Supermarket Pefkari Potos Thassos Řecko
Supermarket Pefkari Potos – Thassos Řecko

Nejčastěji se setkáte s malými obchůdky „Mini market“, což je něco jako večerka v České republice. Pokud ale chcete nakoupit levněji a hlavně více zásob :) pak je lepší větší obchod, kde mají jak více zboží, ale i druhů a také zeleninu, ovoce, jogurty, levnější nápoje atd.

Bydleli jsme v hotelu Green Bay v letovisku Limenaria. Hotel je ale cca 3 km vzdálen od centra a není zde ani ten malý minimarket. Takže jsme popojeli až do městečka Potos, což je cca 10 km a zde najdete luxusní dvoupatrový supermarket s výběrem až oči přecházejí :) Na tomto ostrově určitě.

LIDL Thassos

Během naší druhé dovolené zde na ostrově Thassos, která byla po 5 letech od první návštěvy jsme objevili a také navštívili supermarket Lidl v hlavním městě ostrova, ten snad už je všude. Bylo to rozhodně potěšující, výběr stejný, ne-li větší než u nás a ceny také příznovější než v těch malých minimarketech či baru na pláži.

Najdete jej nedaleko přístavu, když půjdete do kopce podél „dvouproudové“ silnice. Dá se zaparkovat ve stínu, což určitě v těch horkých letních dnech potěší a mají tam i klimatizaci v obchodě, to je ješlěp lepší zpráva, že člověk nemusí spěchat tam a ven.

Platba kartou, mobilem či hodinkami není žádný problém.

Čtěte také

Kolik zaplatíte nejen v tomto obchodě, ale i v restauraci a kolik stojí na Thasosu jídlo a pití

Napsat komentář