Kde se najíst v Jihlavě


Jihlavu jsme navštívili s rodinou během jarních prázdnin a díky tomu jsme mohli otestovat několik zdejších restaurací. Přečtěte si, kde nám chutnalo a kam raději nechodit.

Málokdo asi bude v cizím městě chodit několik kilometrů do skvělé restaurace, navíc bez doporučení asi nebudete vědět, kde vůbec je a kudy se tam dostat. Proto jako výchozí bod beru náměstí a přilehlé restaurace.

Město Jihlava v zimě

Radniční restaurace – Jihlava

Jihlavské náměstí

První „jídelna“, na kterou jsme narazili a protože tam proudilo dost zaměstnanců z vedlejšího městského úřadu v horní části náměstí, rozhodl jsem se to zde zkusit. ALE, když už vás u vchodu do Radniční restaurace uvítá několik „pikolíků“, nabízí vám odložení bundy do šatny a mají zde pult s jídelním lístkem jak v luxusní restauraci, pak to nevypadá, že to bude „pro normální lidi“. Ale co, už jsme zde byli, tak jsme zašli okusit, co mají dobrého. Lidí tu bylo celkem dost, tak jsme si říkali, že tu přece nemůže být tak draho.

Podobné restaurace musí mít denní menu PO-PÁ, jinak by tam asi moc lidí během obědů nepřišlo.

Nabídka obědového menu byla celkem dobrá, polévka, hlavní jídlo (koprovka) a dezert za 125 kč. Točené limonády nemají, pouze domácí limonádu (50kč) nebo colu, fantu atd. za 42kč :-/

Děti si daly dětské menu, na výběr byla svíčková nebo řízek z panenky s bramborem. Jim to chutnalo, nám polévka také, koprová omáčka ale nebyla nic moc. Navíc to prostředí také ne moc útulné, stejně jako ta obsluha, pokud nejste „starosta“, asi se vám tu také líbit nebude. Ceny v jídelníčku za klasická jídla už byly hodně vysoké, mimo oběd bych sem určitě nešel.

Restaurace La Oliva

Restaurace La Oliva Jihlava

Na tuto restauraci jsme od zdejších obyvatel, jak v infocentru, tak i v jihlavském podzemí dostali tip a protože i recenze na Tripadvisor měly kladné hodnocení, další den našeho pobytu v Jihlavě jsme na oběd zašli právě sem.

Restaurace La Oliva se nachází ve vedlejší ulici vlevo od dolní části náměstí. Aktuální jídelní lístek je možné si přečíst na internetu, ale i na tabuli před vchodem „do olivy“.

Pro děti zde moc výběr není, ale jídel k obědu bylo v nabídce 10, takže si určitě musí vybrat každý.

I naše děti potěšila hrachová kaše a jako druhé jídlo fazole s nachos. Já si dal krůtí plátek s opečenou zeleninou a bagetou. Přestože „teplou zeleninu“ moc nejím, zde mi to opravdu moc chutnalo. Výběr jídel byl opravdu pestrý, cena cca 120kč za jídlo. Sice bez polévky a zákusku, ale to prostředí, přístup obsluhy i chutná všechna jídla, to je důvod, proč bychom sem zašli ještě minimálně jednou, kdybychom se ve městě zdrželi déle.

Kam dál na jídlo v Jihlavě

Kdo má rád fast food, ten si může zajít do Mekáče na náměstí, nedaleko odtud je i pizza a také Kurdský Kebab.

V obchodním centru je také možnost, kde se najíte, kromě druhé provozovny McDonald je zde i KFC a také čínská restaurace.

Odkazy:

1 komentář u „Kde se najíst v Jihlavě“

  1. Když máme cestu přes Jihlavu a žaludek se hlásí o svoje práva tak jdeme do restaurace Na hliništi.
    Tohle místo nás nikdy nezklamalo, ať to bylo meníčko,nebo jídlo s delší přípravou a ceny? hodně v pohodě…

Napsat komentář