Kde se v Pelhřimově dobře najíst a dát si něco na zub „ke kávě“


Po předchozích zkušenostech se stravováním v městech, kde jsme ještě nebyli, jsem do Pelhřimova jel s rodinou na „oběd“ na jisto a rovnou jsme šli do Restaurace Na Čtyrce, kterou najdete na náměstí – na fotce vlevo.

Hodnocení na webu má dobré, takže jsem nečekal nic hrozného. A byli jsme naopak příjemně překvapeni. Co se týče vybavení a vzhledu, jedná se spíše o klasickou hospodu, což ale vůbec nevadí. K jídlu byla jedna polévka, 3 hotovky v poledne a pak menu polévka a jídlo. Ceny klasika od 100 do 120kč, to stálo to obědové menu. Dali jsme si plněné knedlíky uzeným masem a se zelím, dršťkovou polévku, kofolu, pivo, pro děti smažák s hranolkami a všem moc chutnalo. Určitě bychom sem zavítali znovu, kdybychom měli cestu kolem.

Navíc otevřeno mají už od 10h, takže hladovci nemusí čekat až na 11 :) Kde se najíst v Pelhřimově už nemusíte řešit, vyrazte do Čtyrky :)

Poté, co jsme prošli obě zdejší expozice muzea rekordů a kuriozit, jsme dostali chuť na nějakou sladkou tečku :) A jelikož je na náměstí několik cukráren, ta v rohu naproti výše zmíněné restauraci s názvem Mléčné lahůdky přímo vybízela k návštěvě.

Mám rád poměr cena – výkon, nemusím mít zákusek na stovku na zlatém talířku. Zde na vás dýchne „socialismus“, ale v dobrém. Zákusků je zde dost a ty ceny, to nebudete chápat. Já si dal tento dortík a schválně si tipněte v komentářích, kolik stál.

Celkem jsme za jedno latté, tento zákusek a tři pohárky se šlehačkou platili 139 kč, takže opravdu luxusní cena.

Je zde pěkné posezení a i toalety, kdo by si potřeboval odskočit.

Město Pelhřimov je opravdu krásné, jen škoda, že v zimě není moc míst, které se zde dají navštívit, protože je většina otevřena až v letní sezoně.

Fotogalerie

TIP: Přečtěte si také, jak jsme si pochutnali v Jihlavě.

Související:

Vyhlídková věž kostela sv. Bartoloměje – Pelhřimov

Napsat komentář