Kde vyměnit peníze do Řecka a čím se zde platí


Jaká měna se v Řecku používá, kde peníze vyměnit, jaký je kurz a co si zde za kolik euro koupíte.

Jaká měna se používá v Řecku a čím se tady platí

Od roku 2002 se již nepoužívá řecká Drachma, což byla bývalá řecká měna před Eurem, ale právě Euro, jelikož se Řecko stalo součástí Evropské Unie.

Peníze vyměníte v bance i ve směnárně v České republice, ale i přímo v Řecku. Již několik let se kurz Eura – € – pohybuje kolem  26 kč za 1 euro.

Euro - Kde vyměnit peníze do Řecka a čím se zde platí

Je možné zde také v mnoha obchodech platit kartou. Bohužel ale ne všude, takže se papírové peníze hodí.

Kolik peněz vzít na dovolenou

Když jedete do Řecka s dětmi a máte jen polopenzi, doporučuji si peněz vyměnit víc, také i z důvodu, pokud nechcete jen lenošit u bazénu nebo na pláži u hotelu, ale chcete ostrov lépe poznat.

Čtěte: Kolik stojí půjčení auta na ostrově Thassos.

Tím, že ušetříte za polopenzi, můžete investovat do zážitků, výletů a i jiného – pravého řeckého jídla, což vám v hotelu často nenabídnout. A o tom přece dovolená je.

Takže abych odpověděl na výše zmíněnou otázku, měníme minimálně 500 €. Pokud jedeme na 11 dní, pak máme často all inclusive, ale zase si auto půjčíme třeba na 5 dní. Pokud jsme u moře jen na týden, máme často polopenzi a cestujeme po ostrově, ať nejsme jen u bazénu nebo pláži u hotelu a nelenošíme.

TIP: Kolik zaplatíte v Řecku za potraviny, jídlo a nápoje.

Pokud nemáte vlastní zásoby jídla z ČR, počítejte s částkou na jídlo minimálně 20 € / denně,  když si v restauraci dáte 4členná rodina oběd, je to 25-30€ minimálně.

Nakonec jsme utratili během týdne dovolené na Thassosu 400 €. Ale díky tomu bude na webu 20 článků, jinak by byl jen jeden – recenze hotelu Green Bay :)

Vyberte si zájezd na Thassos