Kde vyměnit peníze do Řecka a čím se zde platí


Jaká měna se v Řecku používá, kde peníze vyměnit, jaký je kurz a co si zde za kolik euro koupíte.

Jaká měna se používá v Řecku

Od roku 2002 se již nepoužívá řecká Drachma, ale Euro, jelikož se Řecko stalo součástí Evropské Unie.

Peníze vyměníte v bance i ve směnárně v České republice, ale i přímo v Řecku. Již několik let se kurz Eura – € – pohybuje kolem  26 kč za 1 euro.

Euro - Kde vyměnit peníze do Řecka a čím se zde platí

Je možné zde také v mnoha obchodech platit kartou. Bohužel ale ne všude, takže se papírové peníze hodí.

Kolik peněz vzít na dovolenou

Když jedete do Řecka s dětmi a máte jen polopenzi, doporučuji si peněz vyměnit víc, také i z důvodu, pokud nechcete jen lenošit u bazénu nebo na pláži u hotelu, ale chcete ostrov lépe poznat.

Čtěte: Kolik stojí půjčení auta na ostrově Thassos.

Tím, že ušetříte za polopenzi, můžete investovat do zážitků, výletů a i jiného – pravého řeckého jídla, což vám v hotelu často nenabídnout. A o tom přece dovolená je.

Takže abych odpověděl na výše zmíněnou otázku, měníme minimálně 500 €. Pokud jedeme na 11 dní, pak máme často all inclusive, ale zase si auto půjčíme třeba na 5 dní. Pokud jsme u moře jen na týden, máme často polopenzi a cestujeme po ostrově, ať nejsme jen u bazénu nebo pláži u hotelu a nelenošíme.

TIP: Kolik zaplatíte v Řecku za potraviny, jídlo a nápoje.

Pokud nemáte vlastní zásoby jídla z ČR, počítejte s částkou na jídlo minimálně 20 € / denně,  když si v restauraci dáte 4členná rodina oběd, je to 25-30€ minimálně.

Nakonec jsme utratili během týdne dovolené na Thassosu 400 €. Ale díky tomu bude na webu 20 článků, jinak by byl jen jeden – recenze hotelu Green Bay :)

Vyberte si zájezd na Thassos

Čtěte také

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář