Kefalonie letiště – jak to chodí po příletu v Řecku

Na řeckém ostrově Kefalonie je jedno malé letiště, kde v době našeho příletu bylo jen jedno letadlo a to naše. Jak to zde probíhá, když přiletíte, popíšu zde.


První, co vás zaujme, je celkem krátká přistávací dráha. Podobná je na Korfu.

Letiště Kefalonia – postup po příletu

Letadlo přiletí, na konci dráhy se otočí a pomalu dojede k letištní hale. Zde poté, co vystoupíte, vás ovane horký řecký vzduch a pěkně po svých musíte dojít k hale.

Letiště Kefalonie Řecko

Letiště Kefalonie Řecko 3

Jinde v Řecku vozí turisty po letištní ploše autobusy. Naposledy jsem takto jeli před rokem na Thassosu.

Letiště Kefalonie Řecko 2

U příletové a odletové haly jsou jezdící schody a klimatizované prostory, to určitě oceníte.

Přečtěte si: Jak probíhá odbavení před odletem na letišti v Kefalonii.

Chvilku stačí počkat u pásu, než se rozezní „klakson“ a kufry začnou pomalu vyjíždět.

Protože to ale tak 5-10m trvá, mezitím si můžete zdarma vzít mapu ostrova, ta se určitě hodí, ideálně pokud si chcete půjčit auto a Kefalonii si projet.

Poté, co všechny kufry budete mít vyzvednuty, pokračujte ven z letiště, kde na vás bude čekat delegát cestovní kanceláře, ukáže vám, do jakého autobusu nasednout a vyrazíte k hotelu.

TIP: Kdo nejede na dovolenou s cestovkou, ten si může hned na letišti půjčit auto, případně si dát něo k snědku nebo k pití – po východu stačí jít doprava, zde je takové malé bistro.

Cesta autobusem z letiště do hotelu

Z letiště na Kefalonii vyjíždí mnoho autobusů, my jeli do letoviska Lixouri, kde je hotel Cephalonia Palace i krásná pláž Xi s červeným pískem. Protože je to poloostrov, a cesta autem by trvala hodinu, autobus a často i místní si cestu zkracují pomocí trajektu, ten jede z Argostoli – hlavního města Kefalonie.

Už jsme si celkem zvykli, že v Řecku jsou uličky více než úzké, ale tady nám přišlo že ten autobus se tam snad ani nemohl vejít, no nakonec dojel do cíle bez problémů. Cesta z letiště k trajektu trvala cca 20 minut, samotná plavba cca 25 minut a z trajektu jsme jeli asi 15minut. Cestou jsme stavěli jen jednou u hotelu v Lixouri a následně až u našeho hotelu. Takže letiště – hotel celkem asi hodina jízdy a plavby.

Napsat komentář