Kefalonie Řecko dovolená – jak bylo, co jsme viděli a kolik to vše stálo


Dovolená v Řecku na ostrově Kefalonia je za námi. Přečtěte si, co vše jsme viděli, jaké zde jsou ceny a jak se nám tady líbilo.

Pro rodinu „Miloše“ je léto už od roku 2012 spojeno s rodinnou dovolenou v Řecku. Pokud sem jednou zavítáte, určitě se na řecké ostrovy budete také moc rádi vracet. Přestože jsme sice 2x byli na stejném ostrově (Korfu a Zakynthos), snažíme navštěvovat i ty další – Kos, Rhodos, Kréta, Thassos.

Letos padla volba na 4 největší řecký ostrov, kterým je Kefalonia.

V předchozích článcích, kterých jsem během dovolené napsal asi 20, jste si mohli podrobně přečíst vše, co jsme zde zažili. Zde bych to rád shrnul do jednoho článku.

Přiletěli jsme do tepla a slunce na Kefalonii počátkem července. Z letiště jsme jeli autobusem a kousek trajektem z Argostoli do Lixouri a odtud zase busem do hotelu Cephalonia palace na poloostrově Paliki.

Ještě tentýž den jsme si šli prohlédnout slavnou pláž Xi s červeným pískem a cestou od pláže v půjčovně zamluvili auto na 4 dny. Díky tomu jsme ujeli po ostrově cca 450km a viděli všechna i méně známá místa. První autovýlet vedl na sever ostrova do městečka Fiskardo, jediného, které při zemětřesení v roce 1953 nebylo poničeno.

Druhý výlet autem po ostrově vedl po jihu a východu Kefalonie, nejvíce se nám líbily jeskyně Melissani a Drogarati.

Během třetího autovýletu jsme vyjeli až na nejvyšší horu Ainos a poté pokračovali do hlavního města Argostoli.

TIP: Kefalonie výlety autem na zajímavá místa

Poslední den, kdy jsme měli k dispozici auto z půjčovny, jsme díky tomu mohli dojet do aquaparku Ionian Sea. Ten byl sice malý, ale zábavy jsme si užili ažaž.

Paradoxně v tyto dny bylo největší vedro, pak se to postupně snižovalo, až tady bylo kolem 25 stupňů a 1 den pršelo. To sice na dovolené u moře moc nepotěší – v Bulharsku mi to vyloženě vadilo, ale zde jsme si díky tomu trošku od sluníčka odpočinuli a já mohl alespoň dopsat tyto články, protože nás letos čeká ještě několik tuzemských i zahraničních cest a je potřeba mít „čistý stůl“ :)

Kefalonie: Pláže na ostrově a ceny v obchodech i restauracích.

Hotel, kde jsme bydleli 10 nocí a 11 dní, jsem vybíral už v zimě. Výběr byl velký, ale právě tento měl velmi dobré hodnocení.

Kefalonie Řecko
Kefalonie Řecko

Cena – kolik stála dovolená v Řecku na Kefalonii

Jsme dva dospělí a máme děti 9 a 13 let, takže i když Fischer má slevu na dítě do 15 let, už to je při pobytu all inclusive cena 70t jako fík.

S sebou jsme brali 500 € na půjčení auta plus útratu v obchodech, restauracích atd. Jen auto s benzínem stálo 250 €, s tím jsem počítal, ale po celkovém součtu nám padesát ojro ještě zbylo.

Sice bychom mohli jen být u bazénu a chodit k moři a střídat snídani sváču oběd sváču a večeři díky all inclusive stravování, ale to není dovolená podle našich představ. Obvykle máme polopenzi a asi si ji zase příště koupíme, protože „polovinu“ dovolené jsme byli na cestách po ostrově, jediná výhoda je ta, že díky all incl. máte pití zdarma po celou dobu pobytu a pro děti jsou mimo jiné denně připraveny hranolky a špagety, skoro všechny stejně nic jiného nejí :)  Když máte PP, pak je celkem problém, aby snědly to, co je na výběr…

Co nepochopím: Proč rodiče berou malé děti, které sotva chodí, k moři? Myslíte, že z toho něco mají, kromě toho že často jen svým pláčem otravují všechny kolem?

Dovča se nám moc líbila a pokud nevíte, jaký ostrov v Řecku vybrat, Kefalonie je určitě dobrá volba.

Řecko Kefalonia – dovolená a zájezdy

Napsat komentář