Kefalonie výlety autem na zajímavá místa


První autovýlet směřoval z našeho hotelu Cephalonia Palace u pláže Xi přes městečko Lixouri až na sever ostrova Kefalonie do malebného městečka Fiskardo. Tam i zpět vede v podstatě stejná silnice, takže jsme nedali okruh, ale cílem byly hlavně zajímavá místa a pláže na trase.

Kefalonie autem video

Kefalonia zajímavá místa / co vidět na Kefalonii

Melissani Cave

Tato nádherná jeskyně se nachází ve vnitrozemí a je známá svým podzemním jezerem, kde světlo pronikající shora vytváří úchvatný vizuální efekt.

Drogarati Cave

Další impozantní jeskyně, známá svými stalaktity a stalagmity, a která je také využívána pro koncerty díky své akustice.

Fiskardo

Malebná rybářská vesnička s barevnými domy a přístavem, která je populární mezi návštěvníky hledajícími autentickou atmosféru.

Assos

Malá vesnička s úzkými uličkami a tradičními domy, ležící v zátoce s krásným výhledem na moře.

Ainos National Park

Národní park Ainos na ostrově Kefalonia v Řecku je jedním z hlavních přírodních skvostů ostrova a nabízí návštěvníkům úchvatný přírodní zážitek. Park se rozprostírá kolem hory Ainos (také známé jako Aionos a Enos), která je nejvyšším bodem ostrova. S výškou 1 628 metrů nad mořem je tato hora jedním z nejvýraznějších a nejpozoruhodnějších prvků ostrovní krajiny.

Saint Gerasimos Monastery

Tento klášter je důležitým náboženským místem na ostrově a je známý svou architekturou a historií.

Město Argostoli

Hlavní město ostrova, které nabízí řadu obchodů, restaurací a kulturních památek, včetně muzeí a divadel.

Městečko Atheras

Atheras je malé, klidné městečko na ostrově Kefalonia v Řecku, známé pro svou poklidnou atmosféru a krásnou přírodu. Městečko je situováno v severozápadní části ostrova a je obklopeno malebnými kopci a olivovými háji. Obec je také známá svými náboženskými slavnostmi a festivaly, které se konají během roku, a přitahují návštěvníky z celého ostrova i zahraničí.

Poloostrov Paliki

Tento západní výběžek Kefalonie se vyznačuje svou odlišnou krajinou a atmosférou ve srovnání s ostatními částmi ostrova.

Město Lixouri

Lixouri je druhé největší město na řeckém ostrově Kefalonia, nacházející se na poloostrově Paliki. Toto město nabízí jedinečný mix moderního života a tradiční řecké kultury.

Vesnička Farsa

Vesnice Farsa je malá, tradiční obec na ostrově Kefalonia v Řecku. Nachází se na severovýchodním pobřeží ostrova, nedaleko od hlavního města Argostoli. Farsa je známá pro svůj klidný venkovský charakter a nabízí nádherný výhled na Jónské moře.

Katavotres

Katavothres je jedna z nejzajímavějších a nejzáhadnějších přírodních atrakcí na ostrově Kefalonia v Řecku. Toto místo je známé především díky svému jedinečnému geologickému jevu, který byl po mnoho let záhadou pro vědce i místní obyvatele. Hlavní atrakcí Katavothres je skupina mořských mlýnů, kde mořská voda vtéká do otvorů v zemi. Tato voda pak tajemně mizí pod zemí a objevuje se až na druhé straně ostrova. Po mnoho let bylo nejasné, kam voda z Katavothres odchází. Výzkumy v 60. letech 20. století nakonec odhalily, že voda putuje podzemními kanály a vyvěrá ve vesnici Karavomilos na opačné straně ostrova. Tento proces je unikátní a představuje zajímavý příklad krasového jevu. Během druhé světové války byly v Katavothres instalovány vodní mlýny, které využívaly energii tekoucí vody. Tyto mlýny měly průmyslový význam, ale dnes jsou již mimo provoz a slouží jako turistická atrakce.

Kastro

Kastro, známý také jako Hrad svatého Jiří (St. George’s Castle), je jednou z nejvýznamnějších historických památek na ostrově Kefalonia v Řecku. Tento impozantní hrad se nachází na kopci nedaleko vesnice Peratata, asi 7 km jihovýchodně od hlavního města ostrova, Argostoli. Hrad má bohatou historii, která sahá do byzantského období, ale jeho současná podoba byla většinou vybudována za vlády Benátské republiky v 16. století. Hrad je snadno přístupný autem a nabízí parkování nedaleko vstupu.

Poros

Poros je malebné přístavní městečko na ostrově Kefalonia v Řecku, které se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova. Zdejší přístav je centrem života ve městě a nabízí řadu kaváren, barů a restaurací. V Porosu a jeho okolí se nachází několik zajímavých archeologických nalezišť a historických památek, včetně zbytků starověkých staveb a kostelů.

Sami

Sami je další z pěkných přístavních měst, které na ostrově můžete navštívit.

Old Vlachata

Old Vlachata, známá také jako Palia Vlachata, je opuštěná vesnice na ostrově Kefalonia v Řecku. Tato vesnice byla z velké části zničena a opuštěna po devastujícím zemětřesení, které postihlo Kefalonii v roce 1953. Od té doby zůstaly zříceniny Old Vlachata jako tiché svědectví minulosti.

První výlet autem po ostrově Kefalonia z poloostrova Paliki až na sever ostrova

Výlet autem - Kefalonie Řecko

Půjčený Hyundai i30 jsem řídil poprvé a i když jsem vlastník vozu Opel Astra stejné kategorie, rozhodně musím napsat, že to je celkem dobré auto a určitě lepší než ty prckové kterými jsme po Řecku jezdili doposud.

Mapa ostrova Kefalonia je zde, dostali jsme ji v autopůjčovně zdarma.

Mapa ostrova Kefalonia

V den prvního výletu bylo 35C, takže jsme pustili klimu naplno a vydali se na sever.

Cestou jsem pár míst vyfotil, první pláž z výšky Vouti a Agia Kyriaki.

Pláž Vouti Kefalonia

Dále jsme jeli kolem nejznámější zdejší pláže – Myrtos, kde jsem sice plánoval se stavit, ale odpoledne cestou zpět už zde bylo poněkud plno, takže jsme jeli dál na jinou. Kam, to popíšu v závěru článku.

Pláž Myrtos - Kefalonia Řecko

Další fotky jsou z hradu Assos.

Hrad Assos - Kefalonie Řecko

A první cíl, kde jsme zaparkovali na delší dobu, bylo městečko Fiskardo.

Nábřeží - Fiskardo Kefalonia

Zpět jsme jeli stejnou cestou, dojeli až ke hradu Assos, zde se ale nedalo nikde zaparkovat a navíc se nám ani moc nechtělo v tom vedru jít kilometr na kopec, takže jsme nakonec jeli dále, na pláž.

Je jich zde dost, ale dobré reference jsem našel v průvodci Kefalonia na pláž Petani na západě ostrova. Cesta tam byla pěkné klikatá, ostatně skoro jako všude když na řeckých ostrovech jedete k pěkné pláži.

Pláž Petani - Kefalonie Řecko

Parkování také celkem problém, ale nakonec jsme místo našli.

Pláž Petani - parkování

Pláž parádní, sice s malými oblázky, ale voda teplá, ale pro malé děti moc ne, protože uděláte 2 kroky a jsme dva metry hluboko.

Pláž Petani - Kefalonie Řecko 2

Cena za slunečník a 2 lehátka 7€, dali jsme si frapé a ovocný salát a bylo nám fajn.

Když není písek a nejde stavět hrad, nevadí, věže z kamenů také zabaví, tak jsem jich se synkem pár postavil :)

Sochy z kamenů - pláž Petani Kefalonie

Na pláži je i restaurace a také wc, takže není nutné chodit do moře :)

Líbilo se nám tu, ale příště pojedeme jinam, ať vidíme i další pláže na Kefalonii.

Kefalonia Řecko a druhý výlet autem. Jeskyně, východ a jih ostrova

Dnes jsme si dali nejdelší autovýlet ostrovem, jeli jsme přes Lixouri, Livadi, Agnokas až skoro k pláži Myrtos, ještě před ní ale odbočili doprava a přes obec Divarata dojeli na druhou stranu ostrova do Agia Efimia. Výlet autem po Kefalonii 2

Odtud jsme dále pokračovali do jeskyně Melissani a Drogarati. Dále přes přístav Sami a města Grizata, Dilageto a Agios Nikolaos dojeli soutěskou do přístavního městečka Poros.

Soutěska - Kefalonia Řecko

Poros

Přístavní městečko, kde jsme se zastavili na oběd, se nám moc líbilo.

Poros - Kefalonia Řecko 2

Mnoho turistů Poros bude znát díky restauraci, která je v prvním patře a je z ní výhled na pláž a část okolí města.

Nábřeží - Poros Kefalonia Řecko

My jsme se najedli ale v restauraci jiné, mám rád gyros v pita chlebu, zde to udělat umí takže giros pita za „dvě pade €“ byla jasná volba.

Giros - Poros Kefalonia Řecko

Dále jsme přes obec Agia Erini jeli do letoviska Skala. Zde je dlouhá pláž, ale moc se nám nelíbila.

Pláž Skala - Kefalonia Řecko

Proto jsme popojeli na nedalekou pláž Mounta, zde se nám líbilo mnohem víc a hlavně zde skoro nikdo nebyl.

Pláž Mounta - Kefalonia Řecko

Udělali jsme tedy přestávku na koupel a po osvěžení pokračovali dále stále po hlavní k hradu Agios Georgios nad obcí Peratata.

Agios Georgios hrad - Kefalonia Řecko

Bohužel jsme přijeli v 16h, ale prohlídky jsou do 15:30h, takže smůla.

Výhled odtud je ale parádní.

Agios Georgios hrad - Kefalonia Řecko 2

A protože jsme toho dnes už najeli dost, pokračovali jsme kolem hlavního města Argostoli (kam se podíváme zítra), cestou zpět do našeho hotelu.

Autem to je tedy z hlavního města docela kus cesty, kdo si ji chce zkrátit, může jet trajektem z Argostoli do Lixouri.

Třetí výlet autem po Kefalonii na nejvyšší horu ostrova a do hlavního města

Dnes jsem naplánoval vyjet autem až na nejvyšší horu řecké Kefalonie – Mount Ainos. A povím, vám, stálo to za to. Cestou zpět jsme se stavili v hlavním městě Argostoli.

Mount Ainos Kefalonia

Kudy jet jsem věděl díky tomu, že jsme včera jeli podobnou cestou při druhém autovýletu po Kefalonii.

Od našeho hotelu Cephalonia Palace jsme jeli kolem zálivu skoro až do města Argostoli a zde odbočili směrem na město Sami. Cesta vedla přes hory z jedné strany ostrova na druhý, ale tam jsme nedojeli, protože jsme odbočili dále do hor k nejvyššímu bodu ostrova.

Ainos hora rovně

Cesta vede národním parkem, zde vidíte bránu.

Národní park na Kefalonii

Dole u moře bylo 30C, zde bylo 20 stupňů.

Po klikaté silnici, neobvykle dobré kvality, vystavěné díky dotacím EU, jsme dojeli až k vysílačům nedaleko vrcholu ostrova Kefalonia a zde zaparkovali.

Parkování - hora Ainos Kefalonia

Dále po kamenité cestě vedoucí z kopce jsme po cca půl kilometru došli na vyhlídkové místo, odkud vidíte opravdu skoro do mraků.

Hora Ainos Kefalonia

A fotky níže snad ani nemohou popsat ten parádní výhled, který odtud je.

Hora Ainos Kefalonia 2

Sice to není nejvyšší místo Kefalonie, to je o cca kilometr dále, ale nám to stačilo tady, protože jsme vyrazili po obědě ve 13h a ještě chtěli stihnout návštěvu hlavního města Argostoli a dojet včas na večeři.

Cesta z hory Ainos do Argostoli je cca na 40 minut, do kopce to trvalo o kousek déle. Z našeho hotelu to bylo cca 1:40h.

Řecký ostrov Kefalonia

Bateria trail – turistická stezka

Bateria Trail je proslulý svou náročnou trasou, která se vine přes různorodý terén ostrova. Tato stezka, často opomíjená v turistických průvodcích, vede přes husté zelené lesy, plné středomořské flóry a fauny. Cesta je úzká a místy skalnatá, což dodává na jejím dobrodružném charakteru. Jedním z hlavních lákadel jsou panoramatické výhledy, které se naskýtají z různých bodů na stezce. Turisté mohou obdivovat rozsáhlé horské masivy, zelené údolí a azurové vody jónského moře, které se třpytí v dálce. Každý krok na této stezce je odměnou v podobě nového, dechberoucího pohledu. Dobré turistické boty jsou nezbytné kvůli nerovnému terénu, stejně jako dostatek vody a ochrana proti slunci. Trasa není vhodná pro nezkušené turisty nebo malé děti kvůli své náročnosti a terénním podmínkám.

Věřím, že se vám Kefalonie cestopis líbil a teď už zbývá jediné, vybrat si dovolenou.

Řecko Kefalonia – dovolená a zájezdy