Kempování na Branžeži


Jako malé dítě jsem navštěvovala menší, ale o to víc krásnější obci Branžež, ve které se ukrývají krasy naší přírody. Teď jej navštěvujeme už se svými dětmi a jsou stejně nadšeni, tak jako kdysi já.

Camp Branžež

Branžež se nachází ve Středočeském kraji v okrese Mladá Boleslav a nejbližší městečko je Mnichovo Hradiště. Že tato krásná obec nabízí nespočet krásy a především využití pro početné party, zamilované páry, dobrodruhy a také rodiny s dětmi, zjistilo nemálo českých i zahraničních turistů. Proto na okraji Komárovského rybníka vyrostli rovnou tři k sobě mající blízko tábořiště.

Kemp Branžež
Kemp Branžež

Kemp Nebe

Svou rozlohou největší, přesto vhodný pouze pro stany, karavany a mobilní automobily. Chatičky v tomto kempu nenajdete. Leží přímo na okraji rybníka a cesta k němu vede přes tábořiště Křineč. Nabízí možnost stravování, dnes samozřejmé wifi připojení a domácí mazlíčci jsou vítáni. Kemp je celý pod širým nebem, takže pro milovníky slunce a opálení úplně ideální.

Kemp Duo

Pokud se půjdete projít ke skalám podél Komárovského rybníka, cestou narazíte na tábořiště Duo. Pyšní se chatovým ubytováním, apartmány, prostory pro karavany a stany. Písečnou pláž máte pár kroků. V místě se nachází restaurace, kde výborně vaří a pro děti třeba i točená zmrzlina. Tím, že je prostor kolem tábořiště průchozí k oběma břehům vody, má nevýhodu v tom, že je zde veliká fluktuace lidí, ovšem k odpočinku a dobrému jídlu je přímo ideální.

Kemp Lemberk

Neboli chatová osada se ukrývá na druhém konci břehu a jako jediný je sám skryt v nádherném lese. Lemberk je znám tím, že to v něm nejvíce žije. Pořádá hudební festivaly a jejich maličká, přesto útulná hospůdka láká k delšímu posezení, než jen skok na oběd. V již zmiňovaných borovicových lesích si najde využití každý z nás. Sbírání hub, či borůvek je tu na denním pořádku. Toto místo je velmi vyhledávané také dobrodruhy, kteří mohou prozkoumávat nádherné skalní útvary, které se v lese nacházejí.

Český ráj nemá svůj název nadarmo, v těchto kempech si vybere určitě každý a je vhodný pro mladé, rodiny s dětmi, starší páry, či školní zájezdy. V těsné blízkosti se nachází i letní kino, které je v dnešní době spíše raritou.

Kemp Peklo je přechodně na delší dobu uzavřen.