Kempování v Hruboskalsku


Jestli se o některém z českých míst dá říct, že je jako stvořené pro kempování, tak je to právě Hruboskalsko. Tak báječný aktivní odpočinek, nádherné scenérie panenské přírody- ideální pro celodenní výlety, nikde jinde nenajdete.

Díky skvělé pověsti Hruboskalska jsme se i my rozhodli, že ho navštívíme. Naše kroky vedly do kempu Sedmihorky, jež je držitelem několika významných ocenění. Kemp ze srdce doporučuji všem (i rodinám s dětmi). Nejvíce jsem ocenila špičkové vybavení a doslova dokonalou lokalitu pro výlety.

Vyrážíme na výlety

Jako první jsme se vydali na výlet na zámek Hrubá skála. Trasa vedla přes Lázně Sedmihorky, jež byly založeny lékařem Antonínem Vincentem Šlechtou a dostavěny roku 1841. Bývaly to lázně vodoléčebné díky pramenu Sedmihorka. Pacienti se zde léčili pobytem na čerstvém vzduchu, fyzickou aktivitou, vodou a dietou. Pokračovali jsme dále v túře a došli jsme ke skalní rozsedlině Myší díra, která vede k zámku. Zámek Hrubá skála je přestaveným zámkem Skálou, který si nechali ve 14. století vystavět páni z Valdštejna. Kousek ( 1,5 km) od Hrubé skály se v Dračích skalách nachází Mariánská vyhlídka s výhledem na zámek a skalní útvary Sahara, který byl naprosto impozantní. Cestou zpět do kempu jsme se podívali i na uměle vytvořenou dutinu Adamovo lože, památník Symbolický hřbitov horolezců a Saharu. Výlet jsme unaveni zakončili v kempu až navečer. Celá trasa měřila okolo 10 km.

Naším dalším výletem se stala túra na zříceninu Valdštejn. Hrad pochází zhruba z let 1260 až 1280 a byl založen jednou z větví Markvarticů. Na hrad se dostanete buď pěšky, což je trasa dlouhá necelé 4 km nebo dojedete na parkoviště autem za pouhých 10 minut.

V nejposlednější řadě nesmím opomenout Trosky. Hrad byl postaven ve 14. století, kdy také sehrál důležitou roli při husitských válkách, a zanikl v 17. století. V součastnosti z něj zbyly jen věže Panna a Baba. Na parkoviště pod nimi dojedete autem za 12 minut.

Další nápady na výlety v okolí:

Zažili jsme zde nádherné tři dny, a i když jsme mezitím navštívili i jiné kempy a podnikli spoustu túr, vždy se s láskou vracíme do Hruboskalska, jemuž se za mě zkrátka nic nevyrovná.

Ubytování

Fotogalerie

Související články:

Napsat komentář