Kneippovy lázně Železná Ruda

I ne moc známá turistická zajímavost může potěšit, to přesně vám nabídnou Kneippovy lázně v Železné Rudě. Je to ideální místo po celodenní tůře, vaše nohy vám poděkují, to vám zaručuji.


Parkování

V tomto městě je dost parkovišť, pokud ale nemáte v plánu pokračovat za dalšími turistickými cíli, pak doporučuji auto nechat na zdarma dostupném parkovišti v ulici Klatovská téměř naproti horskému domu Horalka.

Kneippovy lázně trasa

Od auta jděte ulicí do kopce a následně hned odbočte vpravo do ulice K vodárně a po chvíli po zelené značce pokračujte vlevo do kopce.  Od parkoviště to je necelý kilometr.

TIP: Javorná na Šumavě – malebná vesnička u Železné Rudy

Uvidíte informační ceduli a poblíž vedle ní už tento chodník. Jsou zde lavičky, kde si můžete sednout, zout boty a vydat se na „trasu potůčkem“ v opravdu ledové vodě. Střídají se zde různé druhy kamení na dně, abyste vašim nohám dopřáli masáž, ale pozor, doporučeno je zde setrvat maximálně 60 sekund, jinak hrozí nachlazení.

Kneippovy lázně Železná Ruda

V létě to je opravdu parádní osvěžení a aspoň částečně okusíte, jaké mají pocity otužilci, když v zimě vylezou z vody. A to budete mít namočeny v podstatě jen chodidla.

K čemu to slouží

K prokrvení nohou, zlepšení metabolismu a krevního oběhu. Kdo má problém s migrénou či křečovými žílami, ten by sem měl vyrazit, uvidíte, že vám to pomůže. Procedura je dobrá také k otužování a zlepšení imunity.

Kneippovy lázně Železná Ruda

Co je Kneippův chodník

V souvislosti se můžete setkat i s tímto názvem, zde by se ale jednalo o střídání teplé a studené vody v jednotlivých bazéncích. V lese to logicky není možné, proto se s tímto chodníkem můžete setkat  nejčastěji v léčebných lázních.

Kde se v Železné Rudě najíst

Po zelené značce dojdete kolem železniční zastávky do města, kde je několik restaurací. Na reference jsme se vydali ke Zlomené lyži, která je na kopečku, ale měla zavřeno, to nás tedy dost naštvalo, proto jsme šli dál.

TIP: Jezero Laka na Šumavě

Po prohledání internetu jsme zavítali do asijské restaurace Viet Sen. Lidí zde bylo dost, ale jídlo jen průměrné. Ono by se dalo říct, že jaké je město, takové jsou restaurace – neurazí, nenadchne. Pokud někdo ale máte tip, kde vám v Rudě chutnalo, budu rád za doplnění, díky.

Ubytování Železná Ruda

Tipy na výlety v okolí:

Napsat komentář