Knobloška – parádní vyhlídka u Malíče


Vyhlídkových míst je v České republice opravdu mnoho. Knobloška je jedním z nic a garantuji vám, že odtud budete s úžasem koukat na krásy Českého středohoří. Místo je skvěle dostupné autem, takže je to výlet opravdu pro každého.

Trasa kudy na Knoblošku + parkování

Protože nedaleko odtud se nachází kopec Radobýl u Litoměřic, o kterém zde na webu je také článek, můžete zaparkovat zde. Poté jít pěšky ke Knoblošce. Je to odtud cca 800 metrů. Pokud by to ale i na vás bylo moc, vydejte se směrem na obec Michalovice. U prvního domu u osady Třídomí odbočte vpravo a poté ještě jednou doprava a jste na místě.

Knobloška

Jak je vidět na fotce, aut se sem vejde několik, ale vedle vlevo je ještě jedno, větší parkoviště.

My zde potkali pouze jeden postarší pár. Knobloška není tolik turisticky hojně navštěvované místo, aby sem proudily davy. To je ale možná dobře, protože ty výhledy jsou prostě luxusní. Bez lidí si je užijete vrchovatě a v klidu.

Parkování Knobloška

Zde je vidět příjezdová cesta, vlevo Radobýl a vpravo v dáli Hazmburk.

Knobloška nabízí výhled na České středohoří

Při pohledu dále do krajiny je vidět zleva Lovoš, Milešovka, část řeky Labe, nad níž je Kalvárie. Ta je také parádní tip na výlet.

Výhled z Knoblošky na České středohoří 2

Zde vpravo určitě zmíním také zříceninu hradu Kamýk, odkud je také pěkný rozhled do zdejší krajiny.

Výhled z Knoblošky na České středohoří 3

Na Knoblošce roste také několik rostlin, informační tabule vám je podrobně popíše. Zmíním třeba Hořec brvitý, Sasanku lesní, Bělozářku větevnatou nebo Koulenku prodlouženou. Byli jsme zde v polovině května, takže vše pěkně kvetlo.

Bílé stráně u Malíče cedule

Související články: