Kočičí kavárna na Smíchově v Praze


Ráda bych vás seznámila s malou útulnou kavárnou, ve které se volně pohybují kočky různých typů. Jedná se o kočičí kavárnu na Smíchově a je ideálním místem pro milovníky koček, kávy a dortíků.

Kočičí kavárna Smíchov

Nachází se blízko obchodního centra Smíchov na Praze 5, od OC je to do kavárny asi 10 minut chůze směrem k řece, v ulici Vodní.

Otevírací doba

Otevřeno je každý den od 12 do 20 h.

Kočičí kavárna na Smíchově v Praze

Kavárna je útočištěm jedenácti kočiček a zakoupením jakékoliv věci v kavárně na ně přispíváme. Kavárna nabízí přes různé druhy kávy, horkou čokoládu, domácí limonády, dezerty a sladká jídla, jako například buchtičky se šodó. Zakoupit si můžeme také mnoho suvenýrů s kočkami, jako jsou například ponožky, tašky, roušky, šátky, peněženky, hřebeny, trička nebo kalendáře s fotografiemi místních koček. Na konci jídelního a nápojového lístku nalezneme i seznam všech kočiček, kde zjistíme jejich jméno, rasu, stáří a co mají a nemají rády. Kavárna nabízí jen vnitřní prostory a zaizolovaný balkónek, ve kterém rády sedají některé kočky a pozorují okolí, my se na balkónek můžeme usadit také. Vnitřní prostředí je zvířátkům velice přizpůsobené. Všude se nacházejí krásné domečky (na zemi, ve výšce, na oknech), které dělají kavárnu útulnou.

Ceny

Ceny nebyly nijak vysoké, káva stála od 50 do 80 Kč (například ledová káva byla dražší). Cena dezertů se pohybovala okolo 80 Kč a domácí limonády kolem 60 Kč.

Musíme však dodržovat určitá pravidla, abychom chlupáčky příliš neobtěžovali. Například bychom je neměli brát, ale počkat, až si k nám vyskočí samy, neměli bychom je krmit či tahat za ocásky a tlapky.

Kočičí kavárna na Smíchově v Praze 3

V kavárně pracuje opravdu milý a vstřícný personál. Všichni hosté v kavárně mají úsměvy na tvářích a kočičky na klínech. Milovníkům koček opravdu doporučuji toto úžasné místo navštívit. Kavárnu jsem navštívila i s lidmi, kteří úplnými milovníky koček nebyli a odcházeli nadšení.

Kočičí kavárna na Smíchově v Praze 2