Kolobřeh Polsko – levná dovolená u Baltu


Tyto prázdniny moje přítelkyně Markéta, rodilá Polka nabídla, že místo známých destinací, jako jsou bulharské pláže, Chorvatsko, Řecko, Turecko, Itálie nebo Tunis, na které Češi jezdí s oblibou a rádi, dáme přednost dovolené na severu Polska ve městě Kolobřeh.

Byl jsem velmi skeptický a dovolenou u Baltu jsem si představoval jako chození po polozmrzlé pláži v palčákových rukavicích a v čepici. Nechtěl jsem experimentovat a vypjatou atmosféru vůbec nepodpořily četné hádky, které jsme s Markétou vedli. Po různých peripetiích mě přemluvila k tomu, abych svolil. Kudy pojedeme jsme se shodli a doprava také byla jasná, samozřejmě autem.

Vyrážíme směr Polsko a město Kolobřeh

Rozhodli jsme se, že pojedeme přes Krakov, protože oba nyní bydlíme v Ostravě, a do Krakova často jezdíme za jejími příbuznými, nebo na kulturní akce, které se v nádherných kostelích Krakova pořádají.

Za šest a půl hodin jsme byli tam. Dojeli jsme přímo k moři. Vystoupil jsem z auta, nadechl se čerstvého vzduchu, a došlo mi, že veškerá má skepse byl jen jeden obrovský omyl.

TIP: Dzwirzyno v Polsku – pohodová dovolená u moře

Čekal na mě nádherný výhled na téměř prázdnou pláž. K mé radosti jsme se nemuseli tlačit s turisty na jednom metru čtverečním a hádat se o slunečníky. Rozzářil jsem se. Vzduch byl čerstvý a pohyboval se kolem třiceti stupňů. Voda měla kolem dvaadvaceti stupňů. Dýchal na mě čerstvý vítr a já se rozběhl k moři, v běhu jsem si sundával tričko – musel jsem otestovat jaká je voda! Má přítelkyně mě z dálky sledovala. Polské moře mě uchvátilo.

kolobřeh polsko 1

Kolobrzeg Polsko ubytování

Ubytovali jsme se v soukromí u jedné z Markétiných příbuzných, a na pláž jsme to měli necelé čtyři minuty. Strávili jsme u Baltského moře v městečku Kolobřeh (Kolobrzeg) celý týden.

Pokud zde také nemáte rodinu nebo známé, doporučuji rezervaci ubytování prostřednictvím serveru Booking.com.

Hotely, kempy ve městě Kolobřeh

Oblíbený je Hotel Kolobrzeg, Diune hotel, Aquarius, Marine, hotel Leda, ale nejlevnější ubytování nabídne kemp.

Dovolená v Kolobřehu

Strávili jsme u Baltského moře v městečku Kolobřeh (Kolobrzeg) celý týden. Povalováním se na pláži, skákáním do vln, stavění hradů z písku ale i chození po památkách a nevynechali jsme ani historické zajímavosti jako např. zdejší maják.

Stravování Kolobřeh

Jelikož jídlo Poláků znám, tak mne nic nepřekvapilo, ale nezkušeného člověka nepochybně kuchyně zaujme.

Teď už víme, že pokud budeme chtít jet na dovolenou do Polska k moři, nemusíme se bát. A co příští rok? Byla to jedna z nejlepších dovolených, proč by ne!

Ubytování

 Kolobřeh Polsko 3

Kolobřeh počasí – dlouhodobá předpověď na 14dní na Yr.no

Napsat komentář