Město Kolobrzeg je další důvod, proč Polsko navštívit


Kolobřeh je přístavní město v Polsku, které má nejen pěknou pláž a molo, ale i maják, který slouží jako rozhledna na celý Kolobrzeg. Zajímavých míst je zde ale víc.

Přestože jsme na dovolené byli ve 100 km vzdálených Mezizdrojích, do Kolobřehu jsme autem vyrazili také.

Město Kolobřeh Polsko

Parkování v centru

Město má cca 47 000 obyvatel, ale v létě díky počtu turistů jich zde je mnohem víc a proto i zaparkovat je problém, pokud chcete být co nejblíže k moři, pláži a dalším zajímavostem.

Jedno místo jsme našli v ulici Portowa, kde je parkovací automat a za hodinu zaplatíte 2,2 zl, za 3 hodiny 6,6 zl a pak každá další hodina je za 2 zl. 4 hodiny předplacené nám bohatě stačily.

Město Kolobřeh Polsko - parkování

Doporučuji hledat místo v ulicích s parkovacím automatem a nevyužívat „výhodné parkování“ na větších parkovištích blíže k moři, kde stojí hodina i 5 zlotých.

Parkování v centru Kolobřehu v Polsku

Město Kolobřeh – Kolobrzeg v Polsku

Míst, kam se zde podívat, je dost a opravdu se to vše dá zvládnout za několik hodin.

Molo

Molo je zajímavé, sice není tak dlouhé jako v to 400 metrové v Mezizdrojích, ale zase je širší (má 9 m na šířku a 220 m na délku) a není zde žádný rušivý element v podobě „jídelních míst“, prostě je pěkně rovné a na konci zatočené :)

Molo v Kolobřehu v Polsku

Jedna restaurace zde přecejen je na konci mola, můžete si koupit třeba zmrzlinu nebo si objednat projížďku lodí.

Restaurace na molu - Kolobrzeg Polsko

Dobrá zmrzka je vedle Muzea voskových figurín.

Zmrzlina a gofry v Kolobřehu

Pláž

Pláž je podél celé promenády a je parádní, voda teplá, žádných 17C jak zde někdo v komentáři strašil nedávno, opravdu má aktuálně dobrých 23C  a je vhodná hlavně pro děti, svažuje se pomalu, písek je jemný, kamínky žádné, paráda.

Pláž Kolobřeh Polsko

rezervujte ubytování

Pláž Kolobřeh Polsko 2

Pláž a maják v Kolobřehu v Polsku

Navíc je pod molem stín, takže se zde můžete schovat.

A občas se zde někdo opaluje i naostro :)

Socha z písku - Kolobrzeg Polsko

Takto vypadá část vedle majáku, kde jsme jeli kolem, než jsme našli parkování.

Město Kolobřeh Polsko - nábřeží

Vedle je i tato válečná loď.

Kolobřežský mořský skanzen - Polsko

Výlety lodí jsou také možné a oblíbené.

Přístav v Kolobřehu v Polsku

V blízkém parku najdete tyto pěkné mořské koníky.

Mořský koník socha

Co zde navštívit

Ubytování Kolobrzeg (booking)

1 komentář u „Město Kolobrzeg je další důvod, proč Polsko navštívit“

 1. Lázeňský kolos Kołobrzeg,
  suverénně nejnavštěvovanější místo na 770 km dlouhém polském pobřeží a to dokonce před trojměstím, Ústím nad Svinou a Władyslawowem.
  Na můj vkus zde bylo moc německých důchodců. Jinak město moc hezké plne parků a dobrých restaurací. Pláž byla pokud si vzpomínám čistá a prostorná, ale v úseku okolo mola byla spousta lidí. Taky voda byla v době pobytu dost studená, třeba v blízkých Ústroních byla pocitově o dost teplejší. Na co nejraději vzpomínám byla nádherná západní pláž oddělená od centra města řekou Prasentou (zde v blízkosti ústí řeky do moře byl vojenský prostor obehnaný žiletkovým plotem) ale dál na západ cca 200m od ústí začínala překrásná široká a poloprazdná pláž, kterou od prvních kempů a penzionů dělil 150m pás borovicového lesa. Tam bych se vrátil hned. Ano pláž u mola má své výhody plno restauraci a stánků, ale chyběla ta kouzelnost místa. Město má vlastně dvě centra jedno okolo přístavu, mola a krásného majáku a druhé historické (i když vlastně znovu obnovené protože to původní Rusové zničili během obléhání města). Turistické centrum u moře je moc hezké a najdete tam dost atrakcí pro trávení volného času. Mě zaujalo muzeum myší. V místnostech podbarvených do modra, najdete myší město. Stovky myšáků obývají lodě, větrné mlýny, domy. Moc hezké (i když malé). Naopak bych vynechal muzeum 6D Maszoperia, to mě nebavilo a byla tam 200m fronta na vstup. Naproti vstupu na krásné molo (a ještě vic se mi líbilo udržované prostranství před molem) byla dobrá hospoda, kde točili Tyskie přímo z tanku. Tak jak to známe z našich hospod chlap jako hora v kožené zástěře od pivovaru. Pivo velmi chutné a s pěnou jak se patří. Na Kołobrzegu je vidět, že ho navštěvuje movitější klientela zejména z Německa. Proto zde nejdete opravdu dobré, ale dražší restaurace, třeba i Indická, nebo Mongolská. Naopak takové ty z Polska známé rybí bašty s menu za pár zlotých se zde moc nevidí. K tomu si přidejte lázeňskou část města podél pláže dál na východ, kde stojí 5* hotely jeden vedle druhého. Mimochodem třeba v hotelu Diva stoji noc jako v Los Angeles i okolo 7 tisíc! Druhé tedy historické centrum města mě bavilo. Uprostřed náměstí stoji krásná radnice a ačkoliv je centrum směsicí soc. staveb a opravených historických domů, koktejl je to opravdu zajímavý. Centrum je poměrně malé a po pár metrech historie stojíte opět na břehu Prasenty za kterou už vévodí megapaneláky.
  Já jsem si udělal čas a navštívil fotbalový zápas mezi Kotwicí Kołobrzeg a Bełchatowem 3.liga. a protože jsem nechtěl přímo na stadion stál jsem na kopci s 20 chuligánama, kteří měli zákaz vstupu na fotbal. Docela jsem se bavil, zafandil a celkově to bylo i s těmito týpky v pohodě.
  Jeden den jsem si vyčlenil na výpravu do nedalekého Koszalina. To město ač není přímo u moře mě mile prekvapilo. Cesta od nádraží do centra města byla moc hezky udržovaná a centrum bylo také hezky opraveno, hodně mi to připomnělo Opavu.
  Pokud bych to měl shrnout Kołobrzeg není typické polské letovisko. Více připomíná Německá letoviska. Ale pokud se posunete o několik málo kilometrů dál na východ objevíte krásná a levná letoviska Sianożęty a Ustronie Morskie. Tam je to opět to staré známé a cenově přívětivé Polsko.

Napsat komentář