Komáří vížka v zimě se sněhem je nádherná


Konečně napadlo trochu sněhu a tak jsme vyrazili bobovat a sáňkovat do Krušných hor na Komárku, kam jezdí mnoho obyvatel Teplic i Ústí nad Labem.

Kudy na Komáří vížku

Komáří vížka v zimě 6

Při cestě z Ústí nad Labem pojedete „zadem“ na Teplice, v obci Přestanov odbočíte doprava a přes obec Krupka pojedete stále po hlavní silnici až dojedete ke zřícenině hradu Krupka, který budete mít po levé ruce a odtud to je cca 6 kilometrů stále do kopce až na parkoviště, z kterého to je ke Komáří vížce asi 300m. Během těchto šesti kilometrů překonáte více než 500metrů převýšení, Krupka je v nadmořské výšce 250m.n.m. a výše zmíněné parkoviště cca 750m.n.m. (dle navigace v autě).

Pokud pojedete od Teplic, pak můžete obočit u OC Olympia vlevo a po cca 500m se dát doprava a dojedete do Krupky také a opět budete pokračovat vlevo do kopce na Komárku.

Parkování

Parkoviště je často plně obsazeno, ale doporučuji pár minut počkat a vždy se nějaké místo uvolní. Je to lepší varianta než se snažit vyjet až k restauraci, což se ne každému povede, pokud nemáte pohon 4×4. Jedná se přesně o tento úsek, jaký vidíte na fotce.

Komáří vížka v zimě 1

Restaurace

Před pár lety zde restaurace byly dvě, nyní funguje už pouze jedna, o které jsem psal v tomto článku o Komáří vížce.

Komáří vížka v zimě 3

Najdete ji z druhé strany výstupní stanice lanovky a v létě je ze zahradní restaurace za pěkného počasí opravdu nádherný výhled po Krušných horách.

Komáří vížka v zimě 2

Ski areál

Sjezdovka pro všechny milovníky lyžování je zde také, odbočka k ní je asi půl kilometru pod parkovištěm, pokud pojedete trasu, kterou popisuji. Je zde i lyžařská škola, díky její malé délce je vhodná spíše pro méně zdatné lyžaře. Kdo má rád běžky, pak běžecké stopy zde jsou také v okolí, běžkařů jsme viděli opravdu dost.

Bobování a sáňkování

Mnoho rodin s dětmi jezdí na Komáří vížku na sněhem, protože mnohdy ve městě není, ale zde ano. Letos je ho dost všude, i když v prosinci to ještě nevypadalo.

Prostor pro bobování a sáňkování je na kopci za restaurací. Problém ale je ten, že místo, odkud se jezdí, je celkem úzké a malé děti neví kudy by měly chodit a dost se tam motají, takže to rozjet „na plno“ moc nejde. Chce to přijet dopoledne, ideálně, když zde ještě není moc lidí, my přijeli kolem 14h a to už bylo narváno.

Komáří vížka v zimě 4

Ale je to jedno z mála míst, kde se dá užít sněhu a je to relativně blízko z města.

TIP: Pokud vám zbyde čas a nebudete chtít ještě domů, můžete od výše zmíněného parkoviště vyrazit na Sedmihůrskou vyhlídku.

Komáří vížka v zimě 5

Ubytování v Krupce a okolí na Booking.com

(na Komáří vížce hotel nabízí i možnost se ubytovat)

Důležité odkazy

Web kamera kamera (není on line)

Počasí na Komáří vížce

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář