Komáří vížka


Nedaleko města Teplice najdete nejdelší dvojsedačkovou lanovku v Čechách, která Vás vyveze až tento vrchol, na Komáří vížku.

Lanovka

Nástupní stanice je v obci Krupka – Bohosudov, ukazatele jsou dobře viditelné. Po cca 20 minutách jste ve výšce 808 m n.m. a naskytne se Vám pohled na část Krušných hor, Teplicka, Ústecka a často je také vidět i Milešovka.

Lanová dráha jezdí celoročně, ale určitě doporučuji ji využívat spíše v letních měsících, v zimě je na ní opravdu zima, protože nemá kabinu.

Youtube video

Pokud chcete s dětmi bobovat, sáňkovat nebo vyrazit na ski (lyže), kopec vpravo za restaurací je pro toto ideální, parkoviště je hned vedle hlavní silnice vedoucí z Krupky.

Parkoviště u komárky

Tudy nahoru.

Komáří Vížka v zimě

Bobový svah je super.

Bobový svah - Komáří vížka

Přečtěte si kudy na Komáří vížku autem.

Autem to je od dolní stanice lanovky cca 6km, pojedete kolem hradu v Krupce, který budete mít po levé ruce a poté stále do kopce. Jednou jsem to šel s manželkou pěšky v zimě z kopce dolů, protože auto jsme nechali dole u lanovky a nahoře nám ujela ta poslední lanovka v 16H, takže nezbývalo nic jiného než jít zpět po silnici :)

Kopec se jmenuje Komáří hůrka a jeho nadmořská výška je 808 m.n.m.

V létě je toto místo ideální pro cyklistické i pěší výlety, pojedete po vrcholku Krušných hor, takže v podstatě stále po rovině. Je možné si i zajet do Německa přes Cínovec, stezky jsou značeny dobře. Bobová dráha v Altenbergu je nedaleko a zábava na celé odpoledne.

V místní restauraci vaří dobře, hlavně polévky a pivo také osvěží v letních horkých dnech.

Někdo si může mylně myslet, že správný název je Komáří víška, ale správně je to přesně tak, jako v názvu článku, tedy vížka.

Ubytování v okolí Komáří vížky

Důležité odkazy:

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář