Konstantinovy Lázně nabízí více než jen léčivý pramen


Obec, která klidně dýchá. Tlukot jejího srdce nechá odpočinout každého, kdo do ní zavítá.onstantinky jsou cílem různorodé skupiny turistů. Zábavu tu najdou rodiny s dětmi, sportovci ale i ti, kteří touží po prostém klidu.

Cestou do Lázní

Samotný příjezd může být příjemnou částí výletu pro celou rodinu. A to pokud pro svou dopravu vybereme místní lokálku, která propojuje Plzeň a Bezdružice. Motorový vůz projíždí místními údolími, lemuje některé naučné stezky a v neposlední řadě přejíždí přes Pňovanský most s okouzlujícím výhledem na Mži. Železnice navíc každé léto nabízí i návrat do minulosti konáním Bezdružického parního léta.

Aktivní odpočinek

Lázně samotné působí klidným dojmem. I přesto poskytují prostor i pro akčnější lidi. Vyřádit se můžeme na přilehlé cyklostezce a in-line stezce, která nás zavede i do části Staré Lázně. Kromě historické budovy hrázděného domu zde najdeme venkovní plavecký bazén se zázemím a v jeho blízkosti i kemp.

Koho neláká koupání v bazénu, může si za cíl zvolit zatopený čedičový lom Hradišťský vrch. Lze k němu zajet autem na zpoplatněné parkoviště. Příjemná je ale i naučná stezka Hradišťský vrch, která začíná v Konstantinových Lázních za požární nádrží. Celý okruh je dlouhý 5,5 km. Nejhezčí výhled se naskýtá právě v kopci nad lomem. Stezka není vhodná pro kočárky.

TIP: Velichovky – malé lázně pro milovníky klidu a pohody.

K procházce s kočárkem vybízí samotné Lázně se spletí cestiček v místním lesoparku. Právě v něm objevíme Prusíkův pramen, který můžeme ochutnat ve starém i novém pavilonu. Starý pavilon se objevuje i na, dřív tak žádané, dřevěné turistické známce. Kousek od pramenů stojí wellness centrum a v něm bazén, vířivky, sauny a Kneippovy chodníky.

Procházkou je dostupné i menší náměstí U Fontány, kde nejen děti zaujme socha Šviháka lázeňského a muzeum historické hasičské techniky. Nedaleko od náměstí se rozkládá louka, na které stojí dětské dřevěné hřiště s různorodými atrakcemi. Vydovádět se lze na pavoučích prolézačkách, lanové dráze, trampolíně, skluzavce i kolotoči.

Co se léčí v Konstantinových Lázních

Tyto léčebné lázně se specializují hlavně na pacienty po operaci srdce (při kardiovaskulárních chorobách).

Fotogalerie

Ubytování v okolí

Kam dál na výlet:

Hrad Gutštejn – fajn výlet u Konstantinových Lázní

Napsat komentář