Korčula, malebný ostrov, který uspokojí cyklisty


Chorvatsko není jenom pevnina, má i své ostrovy. A Korčula patří k jednomu z nich. Stojí za to si užít v dnešní době trochu panenské přírody a cítit ji v nohách i v mysli. A protože je malá, tak si ji projedeme na kole, s malou pomocí auta.

Ostrov Korčula Chorvatsko

Na Korčulu se dostanete autem ze dvou směrů. Ze západního vás doveze trajekt ze Splitu a ze severní strany jezdí trajekt z Orebiče. Jakou cestu si vyberete, záleží jenom na vás.

Ostrov Korčula Chorvatsko

Zátoka sever - ostrov Korčula Chorvatsko

Naše cesta povede ze Splitu. Z pevniny najedete na trajekt a necháte se převézt na Korčulu do města Vela Luka. Korčula je šestý největší ostrov v Chorvatsku a jeho středem vede páteřní silnice, díky které se vždy můžete s kolem rychle vrátit k vašemu autu. A nečekejte zde veliká města, vše je hezky malé a malebné.

Západní část

Západní část vám nabídne hned dvě nádherné projížďky. Jedna vede severozápadním cípem s možností zajetí k moři a druhá vás vyveze na vyhlídku HUM. Ten pohled za to stojí a máte ho za odměnu, poslední metry nejsou zrovna rovinka. Uvidíte celý západ i výběžek, po kterém jste jezdili celé dopoledne.

Hum vyhlídka - ostrov Korčula Chorvatsko

Střed ostrova

Druhý den popojeďte do středu ostrova a zastavte ve městě Blato, minimálně centrální park stojí za podívanou. Blato je navíc dobrým výjezdním bodem pro další dny. Nabízí vám okruhy na všechny světové strany. Určitě využijte těch, které vedou po severním pobřeží. Nabídnou vám jízdu po zpevněné cestě podél moře, možnost koupání na malých plážičkách, výhled na pevninu a ostrov Hvar. Pojedete územím nádherných zahrad. Na jihu zase můžete navštívit obydlené zátoky.

Zahrady na severu - ostrov Korčula Chorvatsko

Pláž na severu - ostrov Korčula Chorvatsko

Východ

Až prozkoumáte okolí Blata, naplánujte si jízdu na východ ostrova. Nechte své auto ve městě Korčula a vyjeďte směr na Lumbardu. Na úplném konci na vás čekají za odměnu dvě pláže. Jedna směrem na sever a druhá zase na jih – stačí jenom projet cestou, která je spojuje. Z jižní pláže se pak dáte nazpět do města.

Centrum je malé a roztomilé, kola nechte v autě a projděte se úzkými uličkami, jejichž propojení z ptačí perspektivy připomíná rybí kost.

A to je celé, na Korčule nebudete dlouho, ale hodně toho uvidíte.

Pohled na Korčulu z Pelješace

A kam dál, přejeďte trajektem na Pelješac a odtamtud se vydejte ještě dolů na jih Chorvatska – do Dubrovníku.

Ubytování – booking Korčula

Další články o Chorvatsku

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář