Kořenov – ráj pro milovníky lyžování a turistiky

Legendární Harrachov asi všichni znáte. Věděli jste ale, že jen kousek od něj se nachází malebná obec se jménem Kořenov? Pokud nejste zastáncem velkého ruchu a divokého nočního života, tak je to místo přesně pro Vás. Přes den si zde užijete mnoho zábavy a v noci si pak můžete v klidu odpočinout a nabrat síly na další povedený den.


Nemusíte se ale bát, že se jedná pouze o zimní záležitost. Po celý rok je zde totiž tolik aktivit, až nebudete vědět, co podniknout dříve.

Kořenov a Jizerské hory v zimě

Asi je všem jasné, že zima v Kořenově patří především lyžařům a všem ostatním milovníkům zimních sportů. Opravdu vášniví lyžaři nejspíše za zážitky popojedou do již zmíněného nedalekého Harrachova. Pokud ale dáváte přednost menším sjezdovkám, jednu najdete například přímo v Kořenově. Patří k místnímu hotelu a využívají ji tedy především jeho hosté, proto se nemusíte děsit nekonečných front a užít si poměrně volnou sjezdovku. Ve vedlejší vesnici jménem Polubný pak najdete další malou sjezdovku, která se sice může zdát malá a přátelská, ale svah je poměrně příkrý, takže je dobré si přece jen dát ze začátku pozor.

TIP: Penzion Sokolovna Polubný u Kořenova v Jizerských horách

Pokud přece jen nejdete na hory za lyžařským zážitek, i tak zde najdete několik způsobů vyžití. Z Kořenova se táhne hned několik turistických tras, které jsou perfektně udržovány i v zimě, tudíž se procházky rozhodně nemusíte bát. Je tu i několik kopců, které lze využít pro oblíbené sáňkování. Po náročném dni zde pak najdete řadu skvělých restaurací a hospůdek pro dokonalé zakončení.

A kam mimo zimní sezónu?

Možná vás teď zajímá, co v Kořenově podniknout mimo sezónu. V první řadě se dá opět zmínit nespočet turistických tras, jednou z nich dojdete například na místní rozhlednu Štěpánka, ze které se nabízí opravdu pozoruhodný výhled do okolí. Dalším blízkým turistickým bodem je osmiboká Tesařovská kaple a milovníci delších výletů se z Kořenova mohou vydat na hřebeny okolních hor.

V případe, že na dovolené raději odpočíváte, doporučujeme alespoň návštěvu místního nádraží, kde najdete výstavu Zubačka. Ta je věnována bývalé ozubené trati, které spojovala Kořenov s okolními městy. Z nádraží potom můžete pokračovat vlakem do nedalekého Tanvaldu či Harrachova, kde navštivte například lanové centrum nebo se svlažte v místním bazénu.

Fotogalerie

Ubytování v Kořenově v Jizerských horách

Napsat komentář