Korsika – malý ráj ve Středozemním moři


Korsika, ostrov ležící 80 km od západního pobřeží Itálie a 160 km jižně od francouzské Riviéry, je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemním moři a také místem nádherných hor, tyrkysového moře, oblázkových zátok, úchvatných údolí, výtečného vína a bohaté historie.

Korsika

Korsika nabízí opravdu velké množství aktivit a na své si tu přijdou, jak milovníci hor a přírody, tak i ti, co raději relaxují u moře nebo navštíví přímořské vesničky a malebná městečka.

korsika hory

Ostrov je tedy nejlepší navštívit autem, jelikož se určitě vyplatí objet ho celý, a tak si užít všech míst, které Korsika nabízí.

Cesta autem na Korsiku vede přes Rakousko až do italského Livorna, odkud budete pokračovat trajektem do korsického města Bastia.

Cesta do Livorna zabere přibližně jeden den, a proto je možné si cestu zpestřit návštěvou šikmé věže v Pise anebo Florencie. Cesta trajektem do přístavu Bastia pak trvá něco málo přes 4 hodiny.

Město Bastia a Calvi

Bastia je největším přístavním městem ostrova s velkým množstvím malých kavárniček a úzkých uliček. Pokud si však přejete užívat opravdových krás ostrova již od začátku, přejeďte rovnou na jeho západní stranu do městečka Calvi. Cesta z Bastie do Calvi nabízí spektakulární podívanou, kdy můžete například obdivovat mořské pobřeží, skály anebo historické strážní věže. Calvi je pak krásným přístavem, kde panuje velice uvolněná a příjemná atmosféra. Můžete si zde odpočinout na pláži anebo navštívit místní pevnost či podniknout výlet do okolí.

korsika cesta

Město Porto, Corte a Ajaccio

Mezi nejnádhernější města na Korsice patří zajisté Porto, a to nejen svým umístěním mezi červenými skalami, ale také svou architekturou. Porto je obklopeno krásnou přírodou, proto je dobré strávit aspoň jeden den procházkou ve skalách, a ten další na jedné z malých pláží, které se v blízkosti Porta nacházejí. Pro milovníky horských túr je nutností navštívit město Corte, které se nachází ve vnitrozemí ostrova. Corte je totiž takovou vstupní bránou do korsických hor, a tak z hlediska vysokohorské turistiky nabízí jen to nejlepší. Hlavním městem Korsiky je Ajaccio, jedná je spíše o větší, rušnější město a mezi hlavní atrakce patří rodný dům, památník anebo muzeum Napoleona Bonaparte, který se zde narodil.

korsika pláž

Město Bonifacio

Starobylé město Bonifacio, postavené na bílých útesech, je jedno z nejzajímavější měst na celém ostrově. Střed města je tvořen úzkými spletitými uličkami a rozlehlou citadelou, a však mezi hlavní lákadla patří plavba okolo města, při které můžete obdivovat neskutečné bílé útesy.

korsika město bonifacio

Za návštěvu stojí také kaskády de Polischellu nebo horský masív s výhledem na moře Bavella či prehistorické megality Filitosa.

korsika kaskády

Korsika je opravdu úžasným ostrovem s ohromující geografickou rozmanitostí a pestrou škálou aktivit.

Ubytování na Korsice rezervujte na Booking.com

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář