Kostel sv. Antonína Paduánského Milešov


V Milešově, 3km od od Velemína, se skrývá pěkný kostel sv. Antonína Paduánského. Čím jsem starší, tím víc se mi líbí podobné památky, kde je vidět, kolik práce se stavbou bylo a proč by bylo dobré to zachovat pro další generace.

Parkování

Přijeli jsme Velemína, v Milešově odbočili z hlavní silnice na první křižovatce vlevo a pak hned ještě jednou doleva a po pár metrech, kolem zdejší mateřské školy dojeli na malý plácek pro 2 auta před zákazem vjezdu. Zde jsme auto nechali. Ke kostelu jsme došli kolem zákazové značky, je to asi 100 metrů.

Parkování v Milešově

Kostel sv. Antonína Paduánského

Postaven byl v roce 1680 díky Zdeňkovi Kaplířovi a jeho třetí ženě Anně Terezii. Kaplíř měl velkou úctu ke sv. Antonínovi a proto se rozhodl tento kostel finančně podpořit. Po druhé světové válce začal kostel chátrat. I když to může vypadat, že je zavřený nastálo, není tomu tak, protože se zde konají příležitostné bohoslužby. Podívejte se, jak kostel vypadá na videu.

Kostel sv. Antonína Paduánského Milešov

Kostel v Milešově

Schody ke kostelu v Milešově

Hřbitov Milešov

Ten už má lepší dny za sebou, je zde jen pár hrobů zachovalých, zbytek je poničených a je vidět, že sem nikdo nechodí od 50. let minulého století, což ukazují data lidí, kteří jsou zde pohřbeni.

Hřbitov Milešov

Mapa

Web: Římskokatolická farnost Milešov

Obec je dalším výchozím bodem, kudy se dá vyrazit na Milešovku, jak popisuji v tomto článku.