Venkovní koupaliště Klíše – Ústí nad Labem

Nové venkovní koupaliště na Klíši v Ústí nad Labem je konečně zase otevřeno. Protože to nemáme daleko, vydali jsme se na prohlídku a zde je recenze a hodnocení, jestli se vám vyplatí sem vyrazit.


Rekonstrukce venkovního areálu probíhala celých 6 let, takže během té doby bylo možné zajít v Ústí n.L. pouze na koupálko Brná či do městských lázní. Vnitřní část krytého bazénu na Klíši také prošla rekonstrukcí, ale otevřeno už je pár let.

Naše rodina má vodu ráda, takže jsem sledoval, kdy bude možné zase vystavit své tělo slunci a zaplavat si venku. Konečně jsme se letos dočkali a hned jak to šlo, jsme vyrazili.

Video

Přestože Ústí nad Labem aquapark nemá, jak uvidíte na videu, zábavy je zde nejen pro děti opravdu dost.

Parkování

Hned u koupálka je parkoviště a pokud byste se sem nevešli, lze popojet ulicí k druhé parkovací ploše v horní ulici U koupaliště – jsou zde dvě.

Venkovní koupaliště Klíše – Ústí nad Labem

Autem

Pokud jste zde nikdy nebyli, doporučuji použít navigaci, protože sem vede jen jedna jednosměrná ulice a vysvětlovat to je opravdu na delší povídání.

MHD

Kdo sem bude chtít vyrazit autobusem, pak byste měli vědět, že sem jede linka 9, 17 a 27 a vystoupíte na zastávce Klíše – lázně. Následně kolem VŠ kolejí ulicí Černá cesta dojdete ke koupáku.

Doveze vás sem i trolejbus číslo 52 a 58 – ty ale o letních prázdninách nejezdí.

Otevírací – provozní doba

Koho zajímá, od kdy do kdy je otevřeno, pak stačí nahlédnout sem.

  • Denně 9 – 20 h

Ceník

Jaké je aktuální vstupné zjistíte na webových stránkách – odkaz je na konci článku.

Po zaplacení dostanete na ruku pásek, podobně jako třeba v zábavním parku. Na vstupence je čárový kód, pomocí něj si pípnete u turniketu a pozor – to samé i při východu, tak ty vstupenky dobře uschovejte.

Koupaliště Klíše – vstup
Klíše koupaliště vstup

Recenze nového koupaliště na Klíši

Určitě skoro každý bude mít s sebou nějaké cenné věci – mobil, peněženku, klíče od auta. Toto vše lze uschovat zdarma vedle šaten, které jsou vpravo kousek od vstupu. V šatně nejsou zamykatelné skříňky jako to třeba v aquaparcích, uschováte tedy pouze drobnosti a zbytek věcí si necháte na dece nebo lehátku, těch zde je dost.

Co vás zde asi nejvíc zaujme, je velká žlutá klouzačka (podobná je třeba v nedalekém aquacentru v Teplicích), zde ale celkem delší.

Dále tu hlavně děti najdou síť, na kterou se lze vytahovat (ta je třeba i mosteckém aquaparku), zajímavá je lezecká stěna hned u vody a také něco jako překážková dráha, kde bylo stále obsazeno. To je asi největší zábava.

Pro děti nejmenší je dolní část koupaliště, kde jsou vodní stříkačky, klouzačka a malý bazén. Pěkné je také mini hřiště s pirátskou lodí.

Pro plavce tu je jeden velký 50m bazén. Pravda, mohly být dva. Jeden je na tak velké město, jakým je Ústí nad Labem, celkem málo.

Kdo rád skáče z výšky do vody, ten musí popojít do horní části areálu po schodech, kde je skokanský můstek. Skáče se z 3, 5, 7,5 a 10 metrů do bazénu hloubky 4,5 metru. Dříve se sem dalo dojít z krytého bazénu, nyní to nelze. Přístup je pouze z letního areálu. Tak už i toto jde, Klíše venkovní bazén lze navštívit klidně i v zimě, protože je vyhřívaný.

Koupaliště Klíše – Ústí nad Labem

Restaurace

Je zde několik stánků s občerstvením. Dát si můžete jak klasická smažená (a mnohými dětmi oblíbená) jídla nebo i třeba meloun.

Hodnocení

Protože pamatuji i původní areál, tak musím napsat, že to je změna o 100% k lepšímu. Novější, modernější i bezpečnější. Určitě sem budeme rádi jezdit.

Web: www.msul.cz

I když je koupaliště venku, někdo přesto raději dá přednost přírodnímu koupání. I těchto vodních ploch je v okolí UL dostatek, takže si léto u vody užije každý.

Čtěte také:

Napsat komentář