Koupaliště Mladá Boleslav

Jako další tip na vyloženě letní aktivitu nemůžeme vynechat veřejná koupaliště. Dnes se zaměříme na to městské v Mladé Boleslavi. Obsahuje mnoho vyžití pro celou rodinu a sídlí blízko sjezdu z dálnice D10.

Koupaliště Mladá Boleslav

Koupaliště Mladá Boleslav

Zóny pro děti

Každé správné letní koupaliště musí myslet i na ty nejmenší a není tomu jinak ani v případě toho boleslavského. Blízko vstupu a stánku s občerstvením je usazeno mini brouzdaliště s klouzačkou pro ty nejmenší. Voda je zde logicky nejteplejší a každému batoleti splní jejich touhy po vodních radovánkách. Kolem celého brouzdaliště je rozlehlý lán trávy a několik stromů, kam se s dětmi můžete umístit a být v klidu, tichu a stínu, přesto na dohled těm nejmenším.

Hlavně bezpečně

Další zóna je venkovní střední bazén, který by mohl být zařazen do škatulky rodinného odpočinku. Lemují ho polohovací lehátka a svou hloubkou je dospělému člověku k pasu. Je na něm umístěn menší tobogán a ještě menší klouzačky pro ratolesti. Nejvhodnější volba pro rodiny s dětmi, které jsou samostatné, ale ještě ne zdaleka tak zdatní plavci.

Zábava musí být

V zóně s nejhlubším bazénem a zároveň největším tobogánem se o místo dělí i zábavná část, kde si můžete zkusit běh po vodě, nechat na sebe shodit proud vody, nebo skočit z různě vysokých můstků. V této zóně je umístěn i plážový bar, který je otevřen ze suché i mokré strany.

Když je hlad

Koupaliště má nepřebernou nabídku letních jídel, kde si vybere určitě každý. Vypíchnout můžeme třeba pizzu, langoše, hranolky, ale třeba i různé druhy zdravějších pokrmů, jako jsou saláty, vařená kukuřice a další. Ceny jsou ve srovnání s jinými koupališti a aquaparky více než přijatelné. K pití od limonád až k točenému pivu, či ledové kávě. V již zmiňovaném baru si můžete dát i něco ostřejšího.

Odpočinek

Areál nabízí i odlehlejší travnatou část, kde je možné pouze relaxovat třeba s dobrou knihou a nechat své tělo řádně opálit. V tomto úseku je zákaz míčových her, tudíž klid a ticho jsou zde zaručeny.

Pro rodiče

V letních měsících je možné využít dětského klubu, kde za poplatek zabaví vaše dítě na celý den různými aktivitami a plnohodnotnou péčí. Je zde možnost zařídit pro dítě i stravu.

Dále v areálu najdete:

  • obří trampolínu
  • písečnou pláž
  • multifunkční hřiště plné skluzavek a houpaček
  • různé části na míčové hry
  • a mnoho dalšího

Jako obrovské plus musíme vyzdvihnout oplocení, kdy každá zóna je oddělena nízkým plotem, kam se nedostanete jinak, než přes mini-bazének pro umytí nohou. Celý areál je čistý a bezpečný, na což také dohlíží několik plavčíků a uklízečů, které potkáte takřka na každém rohu. Využít můžete také večerního koupání, které začíná o letních prázdninách každý den od 19:30 do 23:30h.

Na závěr je snad nutné říci, že městské koupaliště v Mladé Boleslavi hodnotíme plným počtem bodů.

Otevírací doba

  • 9 – 19h

Jak samotné koupaliště tak i bazén Severní sídliště Ml. B.

  • Noční koupání: 19:30 – 23:30 h

Ceník – vstupné

  • Základní celodenní vstupné: 100 kč
  • Odpolední koupání (Po-pá 16-19h): 50 kč
  • Děti 6-15, studenti, senioři: 63 kč

Web: www.saramb.cz/koupaliste