Koupaliště Povrly – ideální místo pro otužilce

V polovině cesty mezi městy Ústí nad Labem a Děčín se nachází obec Povrly, kde najdete pěkné koupaliště se dvěma bazény a opravdu ledovou vodou.


Koupaliště Povrly – recenze

V dnešních parných dnech je problém udržet kvalitu vody nejen v přírodních koupalištích, ale i v bazénu. Zde, díky tomu, že voda se napouští do bazénu o teplotě 12C je průzračně čistá a nebojte se, díky slunečným dnům se poměrně rychle ohřeje, ale nečekejte 26C jako třeba v Aquaparku Děčín nebo v bazénu na Klíši v Ústí. V Mostě na koupališti má 21C a tady méně.

Povrlech měl bazén pro malé děti, který se napouští asi častěji, teplotu řekl bych tak 18C a velký plavecký byl teplejší, přibližně 20C.

Zdejší areál je velmi pěkný, je to místo, kde je klid, pokud si dáte deku až na kraj, odkud jsem fotil fotku, kterou vidíte, tak se vám může stát, že zde usnete a ani nebudete vědět jak :) Výhled na okolní lesy a přírodu také nemá chybu, to na koupališti ve velkém městě nezažijete.

Ceník vstupného je klasický a přímo úměrný velikosti koupaliště. 50kč dospělý a 30kč dítě.

Občerstvení je zde také dostatek, můžete si dát klasiku klobásu s hořčicí, křenem a chlebem (mimochodem byla moc dobrá), nebo vařenou kukuřici, dále i hranolky, krokety nebo pizzu. Z nápojů si také vybere každý.

Doporučuji přijít dopoledne, kdy zde je ještě větší klid, po 14h už bylo dost plno.

Koupaliště najdete pod přehradou v Povrlech.

Provozní doba: 9 – 19h

Fotogalerie

Web: www.povrly.cz

TIP:

Kdo má radši přírodní koupaliště, Jezero Milada mezi Ústím a Teplicemi vám bude vyhovovat. U Chlumce je také pěkný rybník a za Teplicemi Barbora jezero.

Související:

Napsat komentář