Krakov v Polsku – město památek a kaváren


Krakov, nejatraktivnější a nejnavštěvovanější polské město, místo, kde se prolíná staletá historie s bohatým nočním životem, kde na čistých ulicích koupíte u stánků nejlepší preclíky na světě.

Krakov Polsko

Informace, než zabalíte kufry

Přečtěte si alespoň základní informace. Druhé nejlidnatější polské město Krakow leží na řece Visle na nejužším místě Krakovské brány jen pár kilometrů od českých hranic, blízko se nachází například solné doly Vělička nebo bývalý koncentrační tábor Osvětim. Jeho centrum v čele s hradem Wawel je zapsáno na seznam UNESCO. V historii se jednalo o sídlo polských králů, v současnosti se mluví o hlavním městě kulturyPolsku. Najdete tu muzea, divadla, kavárny a univerzitu. Na kulturním životě se ve velké míře podílejí také studenti.

Navštivte také polské historické město Vratislav.

Cesta a ubytování

Do Krakova se dá dojet vlakem i autobusem, což vyjde levněji. Z Prahy jede oboje přímo a cesta trvá mezi sedmi a osmi hodinami.

Na výběr máte ze spousty hotelů, hostelů, ubytoven a penzionů. Je možné využít také služeb couchsurfingu nebo si pronajmout byt. Ceny se podobají našim.

Rezervujte ubytování na Booking.com

Na návštěvu Krakova je ideální (prodloužený) víkend, za jeden den rozhodně vše nestihnete už kvůli délce cesty. Pokud zvolíte delší čas, nenechte si ujít zajímavosti z okolí.

Procházka po městě

Na vaší pouti Krakovem byste rozhodně neměli minout symbol Krakova, hrad Wawel, Staré město s jádrem na Hlavním náměstí a židovské město Kaziměř. Pokud máte víc času, vřele doporučuji nejméně tři dny, stačíte se ještě projít parkem Planty kolem centra, projet na kole po promenádě podél Visly nebo navštívit některé z nesčetných muzeí. Za pozornost stojí Letecké muzeum nebo místní zoologická zahrada.

Když památky omrzí

V Krakově je doslova v každém domě cukrárna, kavárna, bar, restaurace nebo klub. Kdybyste chtěli v každém podniku posedět, máte náplň na roky. Pokud toužíte přivést z výletu suvenýry, jste také na správném místě.

TIP: V Polsku nejsou jen krásná města, ale na dovolenou vyrazte také k Baltskému moři.

V Krakově najdete starobylé tržnice i obrovské nákupní domy, kde seženete téměř cokoliv.

Szczęśliwa podróż!

Ubytování v Krakově

Fotogalerie

1 komentář u „Krakov v Polsku – město památek a kaváren“

  1. Zapiekanka,preclíky Wawel a Kazimierz,plno kaváren a cukráren a super Polská jídla-Bigos,Zurek,Sernik.

Napsat komentář